ایران خودرو درباره مدیران شرکت تعاونی خاص و آپکو شفاف سازی کند

به گزارش اختصاصی رصد روز ، پس از انتشار گزارشی در این پایگاه خبری که به موضوع ارتباط مدرک تحصیلی محمدرضا فیض بخش و ریاست هیئت مدیره و کمیته حسابرسی ایران خودرو پرداخته بود کامنتهایی از مخاطبان دریافت که به دنبال آن برای روشن شدن موضوع بررسیهایی صورت گرفت. مخاطبان این گزارش در کامنتهایی که برای این پایگاه خبری ارسال کردند به موضوع مدارک تحصیلی محسن باقری مدیرعامل تعاونی خاص و حسن جلینی مدیرعامل آپکو اشاره داشتند.

 

محسن باقری در آبان ماه سال جاری به عنوان مدیرعامل تعاونی خاص منصوب شد. این تعاونی دارای ۱۳ شرکت تابعه است که در حوزه های  تولید، بازرگانی، تجاری ،خدماتی و فعالیت در کسب کارهای متنوع از جمله گردشگری، بیمه، لجستیک ، تبلیغات ، حمل و نقل و… فعالیت می کند.درباره تعاونی خاص باید که در حال حاضر ۴ هزار میلیارد سرمایه و بیش از ۵۰ هزار عضو دارد و یکی از قویترین شرکای اصلی ایران خودرو محسوب می شود.

 

با اندک شرح حالی که از این تعاونی ارائه شد به خوبی مشخص است که ریاست این تعاونی باید از دانش مالی به صورت تخصصی برخوردار باشد اما آنچه که در مورد محسن باقری وجود دارد مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک است که با وظایف تعاونی همخوانی ندارد و می شد از حضور افرادی استفاده کرد که حداقل سابقه حضور در چنین بخشهایی را داشته باشد.

 

سوابق کاری محسن باقری نشان می دهد که تا پیش از تکیه زدن به صندلی ریاست تعاونی خاص مدیریت منابع انسانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، عضو هیات مدیره شرکت نوسازی صنایع ایران و مدیر حوزه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو مشغول به فعالیت بوده است. همانطور که رزومه باقری می آید حضورش در بخشهای مشابه با تعاونی خاص دیده نمی شود و با توجه به جایگاه فعلی این تعاونی و نقش پر رنگ آن در ایران خودرو می توان در این باره تجدید نظر کرد.

 

موضوع بعدی به حسن جلینی مربوط می شود مدیریت حسن جلینی با اما و اگر همراه بود زیرا قرار بود تا پیش از او از اشکان فربد در این سمت استفاده شود که ناگهان این تصمیم عوض شد و حسن جلینی به عنوان مدیرعامل آپکو انتخاب شد.

 

ارتباط نزدیک حسن جلینی با مدیریت ایدرو این شائبه را برای برخی مطرح کرد که آیا این مسئله تأثیری در انتخاب او به عنوان مدیرعامل آپکو داشته است یا خیر؟ حسن جلینی دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد انتقال تکنولوژیست و شرکت آپکو در زمینه های تولید و عرضه انواع خودروهای سفارشی ، فروش قطعات آپشن ، ارائه خدمات مهندسی و نصب تجهیزات سفارشی ، بهینه سازی قوای محرکه و بدنه(tuning) به منظور افزایش توان و مطلوبیت خودرو ، مبتنی بر اصول مهندسی و فناوری های نوین در حوزه خودروهای سفارشی ، ارائه خدمات فروش و پس از فروش تخصصی فعالیت می کند.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

‫۳۲ دیدگاه ها

 1. آقای باقری رو می شناسم،‌ به شدت به شدت به شدت مدیر قاطع و کاربلدی هستن که اجازه سواستفاده به هیچ کسی رو نمی دن. به پاکدستی ایشون اعتقاد دارم

  1. دوست عزیزم لطفا متعصب نباشید در کجای دنیا شاهد چنین انتصاب هایی هستیم؟ به اضافه اینکه نحوه انتخاب دارای ایراد هستش آقای مقیمی در انتخاب ایشون آزادانه عمل کرد؟ و هیچ فشاری روشون نبود؟

  2. من با ایشان کار کردم. حوزه مالی و اقتصادی را اصلا نمی داند. حوزه منابع انسانی که ادعا دارند کار کرده اند را اصلا شناخت ندارد و در حد خدمات و پشتیبانی کار کرده است. ایشان برادر مجید باقری هستند که در حال حاضر قائم مقام فروش سایپا است. محسن باقری فردی کم دانش و با ارتباطات خاص است .

 2. تعاونی خاص شرکت تولیدی و توزیعی هست و اصلا نیاز به تحصیلات مالی و اقتصادی نداره، ی مدیریت قوی میخواد که محسن باقری داره. چقد دوست دارین با اسم دیگران خودتون رو مطرح کنید و سایتتون دیده بشه

 3. باقری مدیر متعهد و مورد اعتماد مدیرعامل ایران خودروست،‌ به نظر میاد که چون ی شرکتی هست با گردش مالی بالا مدیرعامل ایران خودرو خواسته که از افراد امین و مورد اعتمادش اونجا باشن.

 4. سلام خسته نباشید
  این خبری که شما منتشر کردید شرکت های تعاونی کاملا کارشون مشخص هست و تو هیچ جایی نوشته نشده که حتما فردی که بعنوان مدیر اوت شرکت یا تعاونی منصوب میشه حتما باید مدارک تحصیلیش یکی باشه با کارش.
  این خبر با غرض ورزی خیلی زیاد نوشته شده معمولا مدیر سایت و سردبیر سایت قبل از انتشار یک خبر کاملا اون مطلب رو بررسی می کنند بعد منتشر .

 5. به نظرم پاک دست بودن آقای باقری برای تصدی مدیرعاملی تعاونی خاص کافیه.ایشون خیلی به بدنه کارگری اهمیت میده و از موقع حضورشون طرح های خوبی رو اجرا کردن.انتصاب ایشون هم از طرف آقای مقیمی نشون دهنده همین امره

  1. ضیایی از ایشون بیشتر به بدنه کارگری اهمیت می داد در ضمن کدام طرح خوب ، لطفاً نام ببرید با رسم شکل ، اگر فردا روزی گند زدن به تعاونی خاص شما یا جناب مقیمی پاسخگو هستید

 6. با سلام. آقای باقری از مدیران خدمتگزار و مورد اعتماد آقای مقیمی هستند. و از تخصص لازم برای مدیریت شرکت تعاونی خاص برخوردارند. با نشاط و فعالیت باقری آینده ی روشنی برای تعاونی خاص متصور هستیم.

  1. منظور شما از مدیران متخصص جناب آقایی بازنشسته و اقبالی سه شغله است آیند دو نفر چه نسبت فامیلی دارن این آقایان در حکومت قبل نور چشمی ضیایی بودند و در حال حاضر نور چشمی باقری لطفاً بفرمایید کدام تخصص.

 7. خواهشمند است در مورد چیزی که نمی دانید اظهار نظر نفرمایید. آقای باقری از مدیران جوان و کاربلد هستند و قطعا با توجه به تجربیاتی که دارند در این مسئولیت می توانند مثمر ثمر باشند.

 8. ایشان بیشتر کاربرد هستند چون اعوان و انصار خود را به بهترین نحو ساپورت کرده اند آقای محمود اقبالی یار غار ایشان فعلا همزمان مدیر عامل همگام ، مدیر عامل سمند ترابری و معاون توسعه تعاونی خاص هستند ، عزیزان نور چشمی جناب باقری باید بدانند که برای همگام هنوز کمیته تصفیه تشکیل نشده است بنا براین ایشان فعلا سه سمت رسمی دارند دیدید که باقری بسیار کار بلد است ، حوزه مدیر عامل که شعبه دوم مدیریت حراست سابق است.

 9. انتخاب این دو فرد بزرگوار توهین به کارکنان شریف و زحمت کش ایران خودرو بوده که سالهاست با سومدیریت روبرو شده است . آیا در میان هزاران کارشناس ایران خودرو فرد شایسته ای نبود افراد متخصص ایران خودرو به خاطر رفتار این افراد از این شرکت استعفا می دهند ریزش نیروهای ارزشمند در ایران خودرو بیشتر از همه شرکت هاست چون همیشه افرادی را از بیرون می آورند و بالای سر آنها می گذارند.

 10. باش تا صبح دولتش بدمد .
  این مدیر لایق در ابتدای کار دکوراسیون دفترش رو از جیب سهامداران عوض کرده ، این نشون میده که هم مدیره هم لایقه ، هم آرزوهای بزرگ داره.

 11. این انتصابات نشان می دهد که جناب مقیمی تا پایان دوران ماموریت خود آنقدر از دوستان و آشنایان سفارش می پذیرد که بعد از ایشان تا سالها مدیریت در دست دوستانشان باشد و مدیر عامل بعدی تا سالها درگیر انتصابات شایسته ،!!!!! باشد .
  از افتتاح طرح های نیمه تمام ، ثبت رکورد های عجیب تولید در فضای مجازی، وعده های سرخرمن ، مصاحبه های بی سروته و بازی بازدید های ایشان شرکت ایران خودرو را در وضعیت سقوط آزاد قرار داده است.

 12. ضمن احترام به همکاران و پرسنل محترم و شریف حراست ، جناب باقری اعضای دفتر مدیر عامل را تغییر داده و تقریبا تمامی این افراد از پرسنل سابق حراست و یاران برادر مجید هستند مدیر املاک و سلطان محمود هم که جای خود دارد از خواهرزاده هم در آینده خواهم گفت اکثر پست های مدیریتی با نظر برادر مجید اشغال !!!!! شده است برادر مجید حاکم مطلق ایران خودرو می باشد کنترل حوزه مدیر عامل ، حراست ، تعاونی خاص،املاک و مستقلات و …. به طور مطلق در اختیار ایشان است.

 13. با
  سلام
  اقای جولینی خبرنگار صدا و سیما بوده اند و از رفقای مدیر جدید ایدرو است البته دانش مهندسی ندارد کاش ادمهای متخصص پست میگرفتن ولی خاپ متخصصین فرصت کانال ندارن ولی امیدوارم نظارت بیشتری بشود که همه چیز درست بشه

 14. خیلی جالب بود این خبر ……
  من مهندس باقری را از سالهای دور در ایدرو میشناسم. ایشون سابقه کاری مرتبط نداره؟؟؟؟؟؟
  با یه سرچ ساده متوجه میشید که ایشون سال ۹۰ که هیچ کدام از این آقایان مدیر نبودند ایشون رییس هیات مدیره تعاونی کارکنان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بودند.
  واقعا برای منتشر کنندگان خبر متاسفم.

  1. جالبه یعنی ایشون از ابتدا مدیر بودن ، این همه کارشناس باسواد که در ایران خودرو کار می کنن هیچکدام لیاقت و دانش نداشتن ، امثال این آقا اجازه پیشرفت بهشون نمی دن این آقا مگه نگهبان پارکینگ نبود چطور یکشبه مدیر شد. الان که چندتاچند تا شغل داره

 15. در هیچ زمانی شرکت ایران خودرو دچار تزلزل و ضعف مدیریت نبوده است از انتصاب مدیران ضعیف تا بکارگیری بازنشسته ها تا امنیتی نمودن فضا و خروج سرمایه های انسانی و کوتوله سالاری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا