تغییر بزرگ درسقف معاملات دولتی

براساس مصوبه هیئت دولت سقف معاملات کوچک که بدون نیاز به تشریفات انجام می‌شود ۱۴۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

به گزارش رصد روز،  با توجه به مصوبه هیئت دولت که ۲۴ خرداد ماه به تصویب رسیده شرایط معاملات دولتی و انواع آن اعلام شده است.

هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۲/۳/۲۱ به پیشنهاد شماره ۵۶/۸۵۷۴ مورخ ۱۴۰۲/۱/۲۲ وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد تبصره (۱) ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات مصوب ۱۳۸۳ و ماده (۴۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب -۱۳۹۳ تصویب کرد.

۱ نصاب معاملات موضوع ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات – مصوب ۱۳۸۳ به شرح زیر تعیین میشود الف – معاملات کوچک معاملاتی که مبلغ کل معامله تا سقف مبلغ یک میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون ۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱٫ ریال باشد.

ب معاملات متوسط معاملاتی که مبلغ کل معامله بیشتر از سقف معاملات کوچک بوده و از مبلغ چهارده میلیارد و پانصد میلیون ۱۴٫۵۰۰٫۰۰۰,۰۰۰) ریال تجاوز نکند.

پ معاملات بزرگ معاملاتی که مبلغ برآورد اولیه آنها بیش از مبلغ چهارده میلیارد و پانصد میلیون ریال (۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰، ۱۴ ریال) باشد.

۲ نصاب معاملات موضوع بند (۱) به موجب ماده (۴۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می‌شود تسری می‌یابد.

سقف معاملات دولتی تغییر کرد + جزییات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا