دویچه بانک: با قطع واردات گاز روسیه، تورم آلمان از ۱۰ درصد بالاتر می رود

به گزارش رصد روز، رئیس دویچه بانک در مصاحبه‌ای تأکید کرد که اگر واردات گاز از روسیه قطع شود، نرخ تورم در آلمان تا پایان سال جاری میلادی ممکن است از ۱۰ درصد فراتر رود.

 کریستین سوینگ، رئیس دویچه بانک، در مصاحبه‌ای با یک روزنامه محلی که روز شنبه منتشر شد، تأکید کرد که اگر واردات گاز از روسیه قطع شود، نرخ تورم در آلمان تا پایان سال جاری میلادی ممکن است از ۱۰ درصد فراتر رود.

وی گفت: اگر جریان گاز روسیه (به آلمان) ادامه یابد، تا پایان سال جاری باید به نرخ تورم حدود ۸ درصد برسیم. اما اگر جریان گاز متوقف شود، تورم بیشتر می شود. سپس ۱۰ درصد یا بیشتر امکان پذیر است.

مدیرعامل دویچه بانک در ادامه خاطرنشان کرد که از دست دادن عرضه گاز از روسیه “تأثیر قابل توجهی بر رشد اقتصادی آلمان خواهد داشت” و این کشور “قطعاً وارد رکود خواهد شد”.

سوینگ خاطرنشان کرد: با افزایش صحیح نرخ بهره و سیاست‌های درست، هنوز فرصتی وجود دارد که (تورم) را در سال آینده به ۵ تا ۶ درصد کاهش دهیم و سپس دوباره به هدف واقعی ۲ درصد در سال ۲۰۲۴ نزدیک شویم.

وی افزود: با این حال، چنین اقداماتی زمان می برد، بنابراین ما نباید تصورات نادرست به مردم بدهیم.

سوینگ در مورد اقدام اخیر بانک مرکزی اروپا (ECB) برای افزایش نرخ بهره گفت که این بانک “در مسیر درستی حرکت می کند.”

وی گفت: کاهش ارزش پول برای مردم سم است. شکرگذارم که بانک مرکزی اروپا به خوبی از این مشکل آگاه است و اکنون علامت واضحی برای افزایش ۰.۵ درصدی نرخ بهره داده است.

سوینگ تاکید کرد: مدت‌هاست که می‌گوییم افزایش تورم یک پدیده موقتی نیست و باید با آن برخورد جدی شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا