ریزش در معاونت های بیمه مرکزی / ابوالمشاغل بیمه مرکزی با یک خداحافظی پیشکسوتان را خوشحال می کند؟

حاشیه ها نتوانست علی استادهاشمی و علی بنیادی را در بیمه مرکزی جابجا کند اما به نظر می رسد قانون برای آنان راه گریزی نداشته و معاونت های نظارت و طرح و توسعه یا پایانی دراماتیک خواهند داشت یا ادامه ای با اما و اگر 

به گزارش اختصاصی رصد روز، به جرأت می توان گفت دو معاونت طرح و توسعه و نظارت بیمه مرکزی که علی بنیادی و علی استادهاشمی را در سکان هدایت خود می بینند پرحاشیه ترین معاونت های بیمه مرکزی طی چندسال گذشته بودند. در حاشیه انتصاب این دو چهره آنقدر حرف گفتنی وجود دارد که اگر بنا باشد سامانه شفافیت بیمه مرکزی سوت زنی کند در ابتدا باید در خصوص بنیادی و هاشمی شفاف سازی صورت گیرد و بعد به بقیه حاشیه های صنعت در حال کوچک شدن بیمه پرداخت.

حاشیه های تمام نشدنی بنیادی و استادهاشمی

بنیادی و هاشمی از چهره هایی بودند که انتصاب آنها در دو معاونت اثرگذار بیمه مرکزی به قول خارجی ها سورپرایز اهالی بیمه به لحاظ سوابق این دو بود و بماند که گوش شنوایی هم برای شنیدن حرف منتقدین وجود نداشت. شاید اگر هجمه های رسانه ای در خصوص بنیادی کمی آرام می گرفت اسم او به صورت جدی تری به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی مطرح می شد اما ریسک گنجاندن نام هاشمی در فهرست نامزدهای بیمه مرکزی با توجه به مطالبه گری و انتقاد رسانه ها از این چهره حالا به هزینه ای گران برای وزارت اقتصاد تمام می شود و به نظر می رسد که یکی از نزدیکترین نامهای رسیدن به صندلی ریاست کل بیمه مرکزی حالا در دورترین فاصله از آن قرار دارد.

علی استادهاشمی جدا از اینکه سابقه ای در صنعت بیمه نداشت بلکه مدرک تحصیلی و سوابق کاری و احکام جدید و قدیمش نشان می دهد که در خوشبینانه ترین حالت می شد از او در بخش حسابرسی بیمه مرکزی بهره برد. او که یکی از پر مشغله های صنعت بیمه به واسطه حضور در چند کمیته حسابرسی از جمله تاپیکو و سازمان بورس بوده، یکی از مهمترین انتقادات وارده به خود را حجم بالای مشغله هایش می بیند و با این شرایط شغلی معلوم نیست که باید نگران بیمه مرکزی با این ناظر شلوغش بود یا ناراحت شرکتهایی بود که علی استادهاشمی را به عنوان عضو کمیته حسابرسی با خود دارند.

با همه این حاشیه ها نه علی بنیادی یک سانتی متر از بیمه مرکزی جابجا شد نه علی استادهاشمی مشغله ها و بیمه مرکزی را رها کرد اما شاید پرده آخر این نمایشنامه جدایی بنیادی و هاشمی از بیمه مرکزی باشد.

استادهاشمی و بنیادی که هر دو عضو هیئت علمی دانشگاه هستند در شمولیت رأی دیوان عدالت مبنی بر ممنوعیت تصدی اعضای هیئت علمی دانشگاه  ها در سمت های دولتی قرار می گیرند که معنی آن خداحافظی با ساختمان بیمه مرکزی یا دانشگاه است که البته امیدواریم این دو معاونت پرحاشیه تجارب خود را در اختیار دانشجویان قرار دهند با آنها از رموز طی کردن ره صدساله در یک شب در صنعت بیمه بگویند و صندلی های این دو معاونت هم برسد به دست آنکه باید.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا