پیش بینی بورس تا پایان هفته / شاخص سازها لیدر هستند نمادهای کوچک درجا می زنند

به گزارش رصد روز ، پیش بینی بورس تا پایان هفته با توجه به اتفاقاتی که امروز در بازار شاهد بودیم از حساسیت بالایی برخوردار است. امروز شاخص کل بعد از مدتها درجا زدن و کاهش با رشد خوبی همراه بود و با رسیدن به به ۱ میلیون و ۲۲۹ هزار واحد امیدواریها را زنده کرد. چیزی که امروز در بازار شاهد بودیم حرکت مجدد نمادهای شاخص ساز بود که در ادامه پیش بینی ها از وضعیت موجود بازار سرمایه برمی امد. با توجه به اینکه امروز برخی از نمادهای تأثیرگذار در هم وزن هم روند تعادلی در پیش گرفتند بنابراین می توان گفت که کلیت بازار تا پایان هفته به سمت مثبت خواهد بود. در این بین برخی نمادهای کوچک از وضعیت بنیادی متوسط یا پائینی برخوردار هستند شانس چندانی برای حرکت به سمت تغییرات مثبت نخواهند داشت.

 

پیش بینی بورس تا پایان هفته

 

نمادهای کوچک بازار سرمایه در صف فروش قفل شدند و این درحالیست که برخی از نمادهای شاخص‌ساز روندی صعودی دارند و همین مساله شاخص کل را مثبت کرده است.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بورس در جریان معاملات هفته آخر اسفند به روند فرسایشی خود ادامه خواهد داد اما نمادهای بزرگ روندی مثبت خواهند داشت. صعود شاخص کل دلیل مثبت بودن بورس نیست و معیار متعادل شدن بازار سهام حجم و ارزش معاملات است.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با شاخص‌سازان گفت: نمادهای شاخص‌ساز در جریان معاملات امروز تقاضای زیادی پیدا کردند و این درحالیست که اکثر نمادهای بورس روندی نزولی دارند.

این کارشناس در ادامه گفت: به دلیل شروع خرید صندوق‌های با درآمد ثابت، پول به نمادهای شاخص‌ساز تزریق می‌شود و این صندوق‌ها به این دلیل که شاخص‌سازان نقدشوندگی بالایی دارند به سمت خرید شاخص‌سازان می‌روند.

این کارشناس در رابطه با ادامه معاملات امسال گفت: به نظر می‌رسد ادامه معاملات بورس تا پایان هفته مشابه امروز است و توجه روی شاخص‌سازان زیاد است. اما رشد شاخص‌سازان به معنای متعادل شدن بورس نیست.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا