پیش بینی بورس فردا یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش رصد روز،پیش بینی بورس فردا یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱،کاهش بیش از ۱۵ هزار واحدی شاخص کل بورس در پایان معاملات نخستین روز هفته باعث شد تا شاخص بورس نتواند بار دیگر به محدوده یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی بازگردد.رکورد ۲۰ ماهه بورس در هفته اخیر به صورت موقت شکست و این موضوع باعث شد شاخص در حدود ۱٫۹ درصد رشد کند. کارشناسان بازار سرمایه در پیش‌بینی این هفته خود عقیده دارند که بورس روندی متعادل به خود خواهد گرفت.

پیش بینی بورس فردا یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

رکورد ۲۰ ماهه بورس در هفته اخیر به صورت موقت شکست و این موضوع باعث شد شاخص در حدود ۱٫۹ درصد رشد کند. کارشناسان بازار سرمایه در پیش‌بینی این هفته خود عقیده دارند که بورس روندی متعادل به خود خواهد گرفت.
کارشناسان عقیده دارند که این هفته بازار سرمایه روند متعادلی به خود می‌گیرد. براساس پیش‌بینی ها سهام خودرویی در این هفته وضعیت خوبی را تجربه خواهند کرد.برخی از سهامداران و فعالان بورسی اعتقاد دارند دلیل افت شاخص کل به درجا زدن نرخ ارز در محدوده ۳۰ هزار تومان و همچنین غیرشفاف بودن آینده برجام مربوط است. به باور این دسته از اهالی بورس، افت امروز به معنای شروع دوران اصلاحی شاخص نخواهد بود و بازار در روال عادی خود در حال نوسان است.

خلاصه بازار بورس امروز: 

  • شاخص کل با افت ۱۵ هزار و ۲۸۶ واحدی به ۱ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۹۱ واحد رسید و شاخص هم وزن نیز با افت ۲ هزار و ۴۴۳ واحدی به ۴۴۰ هزار و ۱۸۰ واحد رسید.
  • ارزش بازار : ۶۲,۷۹۴,۸۰۳.۸۰۶B
  • ارزش معاملات : ۶۳,۴۴۷.۹۲۸B
  • تعداد معاملات : ۶۴۹,۰۳۳
  • حجم معاملات : ۹.۱۷۸B
  • نمادهای خبنیان، ولملت، ثپردیس، سبزوا، غبشهر بیشترین افزایش و نمادهای سیمرغ، غپاک، قرن، زماهان، دسبحا بیشترین کاهش را داشتند.
  • نمادهای پر معامله : اسیاتک، شستا، شپنا، خگستر، وبملت

پیش بینی بورس فردا یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

امروز بازار سرمایه با تقاضا بازگشایی شد. شاخص کل دقایقی پس از بازگشایی به میزان ۳ هزار و ۴۴۱ واحد افت کرد این روند نزولی تا پایان زمان معاملاتی ادامه داشت و در نهایت شاخص کل ۱۵ هزار و ۲۸۶ واحد و شاخص هم وزن نیز ۲ هزار و ۴۴۳ واحد نسبت به روز معاملاتی قبل افت کرد.

طی جریان معاملات امروز بازار سرمایه، نمادهای «پارس»، «کچاد»، «فولاد»، «نوری»، «شستا» ، «تاپیکو» و «کگل» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند

همانطور که در مطالب قبلی بدان اشاره کردیم، زمانی می توان گفت که شاخص از مقاومت را شکسته که یک کندل تثبیات در بالای مقاومت مورد نظر تشکیل بده و همانطور که مشاهده می کنید، این اتفاق رخ نداده و شاخص مجددا به کانال ۱ میلیون ۵۰۰ هزار واحدی عقبگرد کرد!

چرا بازار بورس امروز منفی شد؟ همانطور که پیش بینی کردیم بازار بورس امروز روند نزولی روز چهارشنبه را به دلیل عدم شکست مقاومت شاخص در محدود ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی، ادامه داد.

پیش بینی بورس فردا یکشنبه 1 خرداد 1401

بازار بورس فردا یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ چه می شود؟

کارشناسان ئو تحلیلگران برجسته بازار سرمایه همچون پیام الیاس کردی، فردین آقابزرگی، مریم محبی و برزو حق شناس و… وضعیت بازار بورس در هفته جاری (هفته اول خرداد ۱۴۰۱) را متعادل پیش بینی کردند. از این رو انتظار می رود که فردا شاهد معاملات متعادل تری در بازار باشیم.

از سوی دیگر محمد خبری زاده، کارشناس بازار سرمایهمعتقد است که در پیش بینی وضعیت بازار بورس در روز های آتی چند فاکتور مهم من جمله سودآوری صنایع پالایشی، دخیل می باشند. شایعه شد که صنایع پتروشیمی بدون توجه به قیمت‌های روز و به صورت علی‌الحساب صورت مالی خود را منتشر می‌کند. چنانچه این اتفاق رخ دهد می تواند بر بازار سرمایه نیز اثر گذار باشد.

این کارشناس در ادامه گفت : یک محرک قوی نیاز است تا شاخص کل بتواند مقاومت ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی را بشکند. این محرک می‌تواند انتشار گزارشات ۱۲ ماهه، قیمت‌های جهانی یا تغییر و تحویل قیمت دلار باشد.

خبری زاده در ادامه گفت : دورنمای یک ساله بورس خوب است چراکه قیمت دلار بازار و نیمایی رو به تغییر است. و انتظار می رود که شاخص بتواند تا پایان سال از سقف قبلی خود یعنی ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحدی عبور کند.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا