چرا در قسمت‌های مختلف بدن احساس نبض می‌کنیم؟

به گزارش رصد روز، وب سایت “Dailymedicalinfo” در گزارشی سؤال یک بیمار در مورد احساس نبض در مناطق مختلف بدن خود و نگرانی در مورد وجود یک مشکل جدی را بررسی کرده است.

پاسخ پزشک در مورد علت این احساس به شرح زیر است: احساس شما در مورد وجود نبض در قسمت‌های مختلف بدن نتیجه وجود رگ‌ها و عروق در این قسمت است و اگر از تنش و اضطراب رنج می‌برید، این نبض را بیشتر احساس خواهید کرد.

پزشک با ارائه راه حلی برای این مشکل افزود: شما باید زیاد ورزش کنید و از غذا‌های سالم استفاده کنید. همچنین تا جایی که ممکن از است از موقعیت‌های تنش زا و استرس آور دور باشید تا به تدریج احساس کنید که میزان نبض در مناطق مختلف بدنتان کاهش یافته است.

در همین راستا روانشناسان گزارش داه ادند که رنگ‌ها مستقیماً بر سلامت روانشناختی تأثیر می‌گذارند و هر رنگ تأثیر و ویژگی خاص خود را دارد و برخی از رنگ‌ها نیز احساسات و عواطف را برمی انگیزند.

بر اساس گزارشی که سایت پزشکی “Health Shots” منتشر کرده است، در حالی که برخی از رنگ‌ها احساس مالیخولیا، غم و اندوه به ما می‌دهند، برخی دیگر احساس خوشبختی، شادی و لذت می‌بخشند و در بهبود روحیه ما نیز نقش دارند.

چهار رنگ آبی، سبز، صورتی و سفید می‌تواند شما را شاد کند، روحیه شما را بهبود بخشد و از استرس شما جلوگیری کند.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا