۳۱ مرداد ، جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی رئیسی برگزار می‌ شود

نکات برگزیده مطلب
  • ‌عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه رأی اعتماد به وزاری پیشنهادی رییس جمهور، در روز ۳۱ مرداد خبر داد.

به گزارش رصد روز، حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز این هیات ، اظهار داشت: اگر فردا و یا سه‌شنبه، نامه معرفی وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به مجلس ارائه شود، این نامه در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس اعلام وصول خواهد شد.

وی بیان کرد: به محض اینکه لیست وزرای پیشنهادی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شود، کمیسیون‌های تخصصی مجلس هم بررسی برنامه‌های آنان را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به اینکه بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت یک هفته در کمیسیون‌های تخصصی مجلس طول می‌کشد، گفت: بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی و انطباق مدارک، سوابق و برنامه‌های آنان با اسناد بالادستی، از جمله قانون اساسی و سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری از جمله اقداماتی است که در کمیسیون های مجلس در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد و در نهایت گزارش بررسی‌های آنان به هیات رییسه مجلس ارائه خواهد شد.

حاجی‌دلیگانی ادامه داد: بر این اساس، اگر سه‌شنبه، لیست وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در جلسه علنی مجلس اعلام وصول شود، نمایندگان مجلس از عصر روز سه‌شنبه بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی را در کمیسیون‌ها آغاز می‌کنند و مجلس نیز در روز چهارشنبه، جلسه علنی نخواهد داشت.

عضو هیات رییسه مجلس بیان کرد: بنابراین، روز شنبه، ۳۱ مرداد ماه بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزرای پیشنهادی دولت در جلسه علنی مجلس در دو یا سه شیفت، آغاز خواهد شد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

 

مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا