لینک کوتاه مطلب

اتهام پراکنی دوباره سعودی‌ها علیه ایران

به گزارش رصد روز، به گزارش شبکه الجزیره، در ادامه اتهام پراکنی‌های مقامات سعودی علیه کشورمان، مشاور دیوان پادشاهی سعودی مدعی دست داشتن کشورمان در حمله به بندر رأس تنوره عربستان شد.

 نشریه وال استریت ژورنال به نقل از دیوان پادشاهی عربستان نوشت: منبع حمله به بندر رأس تنوره، یمن نبوده است.

این منبع در ادامه مدعی شد: منبع حمله به بندر رأس تنوره احتمالا ایران یا عراق بوده است.

این نشریه در ادامه به نقل از این منبع مدعی شد: تمامی شاخصه‌ها بر این مساله تأکید دارند که ایران در پشت جمله به رأس تنوره بوده است.

پیشتر شبکه العربیه به نقل از مقامی اگاه در وزارت انرژی سعودی خبر حمله پهپادی به یکی از انبار‌های ذخیره نفت شرکت سعودی آرامکو را در بندر رأس تنوره را تأیید کرده بود.

این منبع مدعی شده بود: این حمله‌های خرابکارانه نقضِ فاحش تمام قوانین و هنجار‌های بین‌المللی است و به میزانی که این حمله‌های ناجوانمردانه و خائنانه خاک عربستان را هدف قرار می‌دهند، به میزانی وسیع تر، به اقتصاد جهانی نیز حمله می‌کنند».
ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان سعودی مدعی شده است ایران سلاح‌هایی را که انصار الله از آن‌ها برای حمله به عربستان استفاده می‌کنند، به یمن قاچاق کرده است.

  سنگین ترین صف های خرید و فروش بورس امروز شنبه 27 شهریور

ترکی المالکی گفت: ما صبر تاکتیکی و راهبردی داریم و برای حملات دردناک علیه انصار الله آماده می‌شویم. در این عملیات به قوانین بین المللی پایبند هستیم. تردیدی نیست کسانی که در پشت سر انصارالله قرار دارند می‌خواهند کشتیرانی را هدف قرار دهند. عربستان قدرت بازدارندگی بزرگی در برابر هر نوع تهدیدی دارد.

او همچنین پیشتر مدعی شده بود که حمله به یکی از محوطه‌های مخازن نفت در بندر «راس تنوره» در منطقه الشرقیه با شکست روبرو شده است.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا