دور جدید فروش هایما S۷ پلاس از ۱۲ آبان

ایران خودرو دور جدید فروش هایما S۷ پلاس را نیز بدون قرعه کشی از ۱۲ آبان آغاز خواهد کرد.

به گزارش رصد روز، این گروه صنعتی اعلام کرده از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه(۱۲ آبان) دور جدید فروش این محصول را کلید خواهد زد. این دور از فروش به شکل نقدی برنامه ریزی شده و تا زمان پایان ظرفیت نام نویسی از متقاضیان ادامه خواهد داشت.

ایران خودرو اعلام کرده که هایما را در رنگ‌های سفید، مشکی متالیک، ذغالی متالیک، خاکستری متالیک و نقره ای متالیک تولید می‌کند و سه ماه پس از اتمام نام نویسی خودروها به متقاضیان تحویل خواهد شد.

متقاضیان می توانند از طریق سایت اینترنتی فروش محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

برنامه ریزی برای فروش بدون قرعه کشی هایما در حالی صورت گرفته که بر اساس مصوبه شورای رقابت، خودروهای ایران خودرو باید با مکانیزم قرعه کشی به فروش برسند. ایران خودرو نخستین بار چند هفته قبل هایما را بدون قرعه کشی عرضه کرد که با انتقادهایی همراه شد.

این شرکت، کاهش فاصله قیمت میان کارخانه و بازار و مشکلاتی که در فرایند قرعه کشی وجود داشته را علت تصمیم برای فروش هایما s7  پلاس بدون قرعه کشی اعلام کرده است.

هایما اس ۷ پلاس از نظر ظاهری تغییر چندانی نداشته و تنها رینگ‌ها و آیینه های جانبی تغییر کرده اند، البته ذکر این نکته که به نظر نگارنده، ظاهر رینگ های قبلی تطابق بیشتری با بدنه این خودرو داشت خالی از لطف نیست.

در خصوص موارد ایمنی تنها تغییر مدل پلاس نسبت به نمونه قبلی این است که ایران خودرو مجددا تعداد ایربگ های این خودرو را از ۲ عدد به ۴ عدد افزایش داده است.
هایما اس ۷ در ابتدای ورود به خط تولید ایران خودرو با ۴ ایربگ تولید می شد و بعد از مدتی تعداد ایربگ های این شاسی بلند به ۲ عدد کاهش یافته بود.

تریم داخلی و داشبرد بیشترین تغییرات را در نسخه پلاس این خودرو داشته اند.
نکته ای که در ابتدای ورود به کابین خودرو توجه بیننده را به خود جلب می کند وجود مانیتور بزرگ خودرو است که البته با روشن شدن خودرو متوجه خواهید شد نیمه پایینی این مانیتور، در واقع صفحه نمایش نیست و تنها صفحه ای لمسی است که کلید های سیستم صوتی و تهویه مطبوع را در خود جای داده است و در عمل اندازه صفحه نمایش خودرو از ۷ اینچ به ۸ اینچ رسیده است.

حذف دکمه ها و غربیلک های تنظیم سیستم تهویه مطبوع این خودرو و جایگذاری آنها در مانیتور جدید این خورو از بارزترین تغییرات به وجود آمده در داشبرد است. نکته دیگر در داشبورد این خودرو حذف محل ورود سی دی در سیستم صوتی است در حالی که مدل قبلی، قابلیت استفاده از DVD را نیز برای سرنشینان فراهم میکرد.

اضافه شدن چند ویژگی جدید دیگر نظیر چراغ داشبورد، باز و بسته شدن کامل آینه های جانبی به صورت اتوماتیک و اضافه شدن نشانگر سرویس دوره ای و گل پخش کن برای چرخ های جلو نیز دیگر تفاوت های هایما s7 و s7 پلاس هستند.

تریم داخلی هایما اس ۷ پلاس هم تغییراتی را در خود دارد که مهمترین آن خذف چرم های دو رنگ در داخل کابین و جایگذاری تریم تمام مشکی از جنس پارچه و چرم با دوخت های قرمز با نمای جذاب تر است.

در بخش فنی، شاهد هیچ تفاوتی در موتور و گیربکس مدل جدید هایما S7 پلاس نسبت به نمونه های قبلی نیستیم و مشخصات قنی هایما S7 پلاس مشابه قبل است، اما نکته عجیب، ادعای ایران خودرو در مورد کاهش ۱ لیتری مصرف سوخت خودرو در سیکل ترکیبی است!

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط