تاریخ انتشار این مطلب 1399/10/21 - 13:34:30

صادرات نفت عربستان به آمریکا برای نخستین بار در ۳۵ سال گذشته صفر شد

به گزارش رصد روز، به نقل از راشا تودی، سازمان اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که به شکلی بی‌سابقه در ۳۵ سال گذشته، طی هفته‌های اخیر هیچ نفتی از عربستان به آمریکا صادر نشده است. در واقع این مسئله نشان می‌دهد، وابستگی آمریکا به نفت خاورمیانه دیگر آن گونه که در گذشته سابقه داشت نیست.

اطلاعات این سازمان نشان می‌دهد، در ماه اکتبر آمریکا ۸.۵۴ میلیون بشکه نفت از عربستان وارد کرده است. این در حالی است که در ماه ژوئن رقم واردات نفت آمریکا از عربستان ۳۶ میلیون بشکه بود.

در سال‌های دهه ۲۰۰۰ میلادی، آمریکا ماهانه ۴۵ میلیون بشکه از عربستان نفت وارد می‌کرد. البته واردات نفت آمریکا فقط از عربستان کاهش نیافته، بلکه آمار ماه اکتبر نشان می‌دهد که واردات نفت این کشور به طور کلی از خلیج فارس کاهش چشمگیری داشته است و این در حالی است که در دهه ۲۰۰۰ میلادی آمریکا روزانه ۳ میلیون بشکه از حوزه خلیج فارس نفت وارد می‌کرد. در اکتبر سال ۲۰۲۰ اما این رقم به کمتر از ۵۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

این آمار نشان می‌دهد که آمریکا روز به روز وابستگی خود به واردات نفت را کاهش می‌دهد که این مسئله به ویژه در مورد واردات نفت از خلیج فارس بیشتر خود را نشان می‌دهد.

  چطور خودرو به دست مصرف کننده واقعی می رسد

عربستان هم البته اعلام کرده که قصد دارد، قیمت نفت صادراتی خود به آمریکا را برای ماه فوریه ۰.۲ دلار در هر بشکه افزایش دهد.

 

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا