فواید فوق العاده زرده تخم مرغ بر رشد مو‌ها و تقویت موهای آسیب دیده

زرده تخم مرغ سرشار است از ویتامین‌هایی که می‌توانند مو‌ها را در برابر آسیب مقاوم کنند. همچنین زرده می‌تواند مو‌هایی که به نظر خشک می‌آیند را مرطوب کند.

به گزارش رصد روز، برخی افراد زرده تخم مرغ را به پوست کف سرشان می‌مالند تا درمانی باشد برای ریزش مو، شکنندگی مو و یا اینکه به رشد سریع موهایشان کمک کند.

همانطور که می‌دانید زرده تخم مرغ یک توپ زرد رنگ است که در میان سفیده تخم مرغ قرار دارد. زرده تخم مرغ سرشار است از مواد مغذی و پروتئین‌هایی مانند بیوتین، فولات، ویتامین A و ویتامین D. مواد مغذی موجود در یک زرده تخم مرغ دقیقا همان‌هایی هستند که در یک موی سالم و درخشان وجود دارد. برخی افراد زرده تخم مرغ را به پوست کف سرشان می‌مالند تا درمانی باشد برای ریزش مو، شکنندگی مو و یا اینکه به رشد سریع موهایشان کمک کند.

مزایای آن چیست؟

برای درک چگونگی کمک زرده تخم مرغ به موها، ابتدا باید درباره این صحبت کنیم که چه چیز‌هایی به مشکلات شایع مو مربوط می‌شود. یک برنامه غذایی ضعیف، انجام بیش از حد درمان‌های شیمیایی، استرس اکسیداتیو از محیط اطراف و استفاده از وسائل حرارتی استایل دهی به مو که همگی باعث از بین رفتن پروتئین‌های مو می‌شوند.

زرده تخم مرغ کمک می‌کند مو در برابر آسیب مقاوم شود

زرده تخم مرغ سرشار است از ویتامین‌هایی که می‌توانند مو‌ها را در برابر آسیب مقاوم کنند. همچنین زرده می‌تواند مو‌هایی که به نظر خشک می‌آیند را مرطوب کند.

زرده تخم مرغ به دلیل ترکیب خاص ویتامین‌هایی که در خود دارد می‌تواند یک غذای فوق العاده برای مو‌ها باشد. ویتامین A و E، فولات و بیوتین مواد مغذی هستند که تحقیقات بسیاری آن‌ها را با رشد و سلامت مو‌ها مرتبط می‌دانند.

یکی از شایع‌ترین کمبود‌های مواد مغذی در دنیا کمبود آهن است. آهن برای تولید سلول‌های جدید بدن بسیار اهمیت دارد. هر زرده تخم مرغ حاوی مقدار قابل توجهی آهن است.

زرده تخم مرغ می‌تواند کمک کند مو‌ها سریعتر رشد کنند

مالیدن موضعی زرده تخم مرغ به پوستِ کفِ سر به ریشه مو‌ها ویتامین منتقل می‌کند. این یعنی مو‌های جدید قوی‌تر رشد خواهند کرد و کمتر در خطر ریزش و شکستگی هستند. وقتی مو‌ها زیاد نریزد سرتان نیز پرتر خواهد شد. حتی ممکن است مو‌ها سریعتر رشد کنند.

چگونه از زرده تخم مرغ برای مو‌ها استفاده کنیم

‌می‌توانید با استفاده از زرده تخم مرغ و روغن زیتون یک ماسک مو درست کنید تا از مزایای زرده تخم مرغ برخوردار شوید. همچنین می‌توانید از یک تخم مرغ خام کامل بدون اینکه با چیزی ترکیبش کنید استفاده کنید. تخم مرغ خام می‌تواند باعث رطوبت رسانی عمیق به مو‌ها شود.

خیلی ساده تخم مرغ یا تخم مرغ و روغن زیتون را بهم بزنید تا میکس شوند. با استفاده از دستکش و کمک انگشتان ماسک مو را به سرتان بمالید. مطمئن شوید که بالای سر و پایین مو‌ها را به ماسک مو آغشته کنید. قبل از اینکه سرتان را با آب سرد بشویید ابتدا مطمئن شوید ماسک مو حدود یک ساعت روی مو‌ها مانده است.

خوراکی

‌می‌توانید به عنوان راهی برای داشتن مو‌های سالمتر تخم مرغ‌های بیشتری را وارد برنامه غذایی تان کنید. خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه می‌تواند با تامین انواع ویتامین B و فولات به سلامت مو‌ها کمک کند. هرچه بهتر بدن را تغذیه کنید ظاهر مو‌ها نیز بهتر خواهد شد.

مواد مغذی

مکمل‌هایی وجود دارد که ترکیبشان الهام گرفته شده از زرده تخم مرغ است. می‌توانید با استفاده از این مکمل‌ها بدون اینکه زرده تخم مرغ بخورید از مواد مغذی درونش استفاده کنید. اما شواهدی که بخواهد کاملا ثابت کند این مکمل‌ها مانند خودِ زرده می‌تواند به سلامت مو‌ها کمک کند هنوز کامل نیستند. اگر می‌خواهید از این مکمل‌ها استفاده کنید حتما ابتدا با پزشکتان مشورت کنید.

خطرات بالقوه و عوارض جانبی

استفاده از زرده تخم مرغ برای مو یک درمان بسیار کم خطر است. با این حال اندکی عوارض جانبی وجود دارد. اگر به تخم مرغ آلرژی دارید آن را روی سر خود استفاده نکنید، حتی به عنوان درمان موضعی.

اگر زرده تخم مرغ رابه مقدار زیاد استفاده می‌کنید به خاطر داشته باشید زرده تخم مرغ غذایی است که کلسترول بالایی دارد. با اینکه استفاده از یک تخم مرغ در روز هیچ ایرادی ندارد، اما مصرف بالای آن می‌تواند شما را در خطر بیماری‌های قلبی قرار دهد. افرادی هم که به بیماری قلبی و دیابت مبتلا هستند بیشتر باید این موضوع را جدی بگیرند.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید  

 

 

 

 

ایلنا

مطالب مرتبط