آخرین آمارها از ثبت نام در سامانه سجام

آمارها حاکی از آن است که مردم پنج استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان شرقی و خوزستان در اردیبهشت‌ در سجامی شدن پیشتاز بودند و در مقابل مردم پنج استان ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، زنجان، سمنان و خراسان جنوبی، کم‌ترین ثبت‌نام در سجا...

به گزارش رصد روز، آمار اردیبهشت ۱۴۰۰ مشخص کرد: تازه‌ترین آمار‌ها نشان می‌دهد که در اردیبهشت سال جاری ۱۷۲ هزار و ۲۵۱ احراز هویت در سامانه «سجام» صورت گرفته است.

تعداد ثبت‌نام در سجام و احراز هویت‌ها

بر اساس اطلاعات شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، در اردیبهشت امسال، تعداد ۱۳۸ هزار و ۸۸ ثبت‌نام از سوی سرمایه‌گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه سجام صورت گرفته و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز در این ماه به ۱۷۲ هزار و ۲۵۱ مورد رسیده است.

در فرودین ماه امسال نیز تعداد ثبت‌نام در سامانه سجام ۳۱۹ هزار و ۴۹۱ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۳۵۳ هزار و ۳۰ مورد بوده است.

۵ استان، پیشتاز در ثبت‌نام در سجام

همچنین تعداد نفرات ثبت‌نام شده در سامانه سجام در دومین ماه بهار به تفکیک هر استان حاکی از آن است که پنج استان تهران با ۲۸ هزار و ۸۵۵ مورد، خراسان رضوی با ۱۱ هزار و ۳۸ مورد، اصفهان با ۱۰ هزار و ۸۳۵ مورد، آذربایجان شرقی با ٧۴٠۵ مورد و خوزستان با ٧٢١٩ مورد در صدر بیشترین ثبت‌نام شده‌ها در کل کشور قرار دارند.

از سویی دیگر بر اساس آمار‌های منتشر شده، پنج استان ایلام با ۶۵۸ مورد، کهکیلویه و بویراحمد با ۸۷۰ مورد، زنجان ١٢۵٢ مورد، سمنان با ١٢۵٢ مورد و خراسان جنوبی با ١٣۴٧ مورد در انتهای لیست کمترین ثبت‌نام شده‌های در بین سایر استان‌ها قرار دارند.

بر اساس این گزارش، سامانه سجام «سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان»، برای الکترونیک کردن و خودکار کردن فرآیند جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان است و عملیاتی شدن این سامانه باعث افزایش دقت، سرعت و بهره‌وری در زمینه جمع‌آوری اطلاعات است.

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

اقتصاد ۲۴

مطالب مرتبط

آخرین اخبار