آخرین آمار جهانی کرونا امروز شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش رصد روز، همچنین بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۱۵۹ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۸۰۷ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۹.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۴۸۴ هزار و هند با بیش از ۳۶۷ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

پس از آن‌ها نیز کشور‌های مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۲۹ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۸۸ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین انگلیس در بین کشور‌های اروپایی با گذشتن از آمار بیش از ۱۲۷ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

 

پس از این کشورها، روسیه بیش از ۱۲۵ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۹۴ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

به علاوه آلمان با بیش از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۸۴ هزار، ایران با بیش از ۸۱ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۷ هزار، اندونزی با بیش از ۵۲ هزار، اوکراین با بیش از ۵۱ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۸ هزار جانباخته دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

  ارزش دارا یکم 10 مرداد 1400

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۴۴۶ مبتلا، ۶۱۴ هزار و ۷۳۸ قربانی

۲. هند: ۲۹ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۱۵۵ مبتلا، ۳۶۷ هزار و ۹۷ قربانی

۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۲۰ مبتلا، ۴۸۴ هزار و ۳۵۰ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۳۳ هزار و ۸۳۸ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۳۴۴ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۱۹ هزار و ۳۵۹ مبتلا، ۴۸ هزار و ۵۹۳ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۱۸۰ هزار و ۴۵۴ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۶۷۴ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۵۵۰ هزار و ۹۴۴ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۸۸۴ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۴۱ هزار و ۷۶۰ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۹۲۴ قربانی

۹. آرژانتین: چهار میلیون و ۹۳ هزار و ۹۰ مبتلا، ۸۴ هزار و ۶۲۸ قربانی

۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۷۳۳ هزار و ۶۰۰ مبتلا، ۸۰ هزار و ۵۰۱ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، رومانی و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سیزده =

دکمه بازگشت به بالا