آخرین آمار جهانی کرونا امروز شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰

شمار مبتلایان به بیماری کرونا در جهان تاکنون به ۱۷۰ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۴۷۹ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۵۳۷ هزار و ۹۲۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش رصد روز، همچنین بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۱۵۱ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۴۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۳۴ میلیون مبتلا و بیش از ۶۰۸ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۷.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۶.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۴۵۹ هزار و هند با بیش از ۳۲۲ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند. پس از آن‌ها نیز کشور‌های مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند.

تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیش از ۲۲۳ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده است و در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۱۲۰ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۹ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۸ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشور‌ها کلمبیا با بیش از ۸۷ هزار، اسپانیا با بیش از ۷۹ هزار و ۹۰۰، ایران با بیش از ۷۹ هزار و ۵۰۰، آرژانتین با بیش از ۷۶ هزار، لهستان با بیش از ۷۳ هزار، پرو با بیش از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۶ هزار، اوکراین با بیش از ۵۰ هزار و ۲۰۰، اندونزی با ۵۰ هزار و ۱۰۰ و ترکیه نیز با بیش از ۴۷ هزار جانباخته دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۲۲ هزار و ۶۵۷ مبتلا، ۶۰۸ هزار و ۹۶۱ قربانی

۲. هند: ۲۷ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۲۴۷ مبتلا، ۳۲۲ هزار و ۵۱۲ قربانی

۳. برزیل: ۱۶ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۶۵۷ مبتلا، ۴۵۹ هزار و ۱۷۱ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۶۴۶ هزار و ۸۹۷ مبتلا، ۱۰۹ هزار و ۲۹۰ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۲۲۸ هزار و ۳۲۲ مبتلا، ۴۷ هزار و ۱۳۴ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۴۴ هزار و ۴۵۹ مبتلا، ۱۲۰ هزار و ۴۰۶ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۷۷ هزار و ۷۰۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۷۶۸ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۰۹ هزار و ۷۰۷ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۹۱۹ قربانی

۹. آرژانتین: سه میلیون و ۷۰۲ هزار و ۴۲۲ مبتلا، ۷۶ هزار و ۶۹۳ قربانی

۱۰. آلمان: سه میلیون و ۶۸۰ هزار و ۱۵۹ مبتلا، ۸۸ هزار و ۸۸۴ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، آلمان، اسپانیا، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، فیلیپین، عراق، رومانی، سوئد و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

اقتصاد ۲۴

مطالب مرتبط

آخرین اخبار