آخرین وضعیت در بازار شب عید موبایل/ آیفون۱۲ چقدر قیمت خورد؟

به گزارش رصد روز، بازار موبایل از ابتدای هفته جاری همزمان با ریزش قیمت‌ها در بازارهای موازی طلا، سکه، ارز و خودرو ریزش قیمت را استارت زد و این ریزش قیمت‌ها تا جایی بوده است که سامسونگ گلکسی ا۵۱ وارد کانال شش میلیون تومانی شد و مدل آ۷۱ این تلفن همراه نیز نه میلیون و ۱۴۵ هزار تومان قیمت خورد.

حال اما بازار موبایل در حالی به روزهای پایانی هفته نزدیک می‌شود که در برخی از انواع تلفن‌های همراه نسبت به ابتدای هفته افزایش قیمت رخ داده است و این تلفن‌های همراه به قیمت اولیه قبل از ریزش بازگشتند که از جمله آنها می‌توان به تلفن همراه سامسونگ گلکسی آ۵۱ اشاره کرد که امروز هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.

تلفن همراه آیفون اس ای که تا ۱۴ میلیون تومان پایین آمده بود امروز به کانال ۱۵ میلیون تومانی بازگشت و در حال حاضر ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورده است و یا آیفون ۱۲ مینی نیز با افزایش یک میلیون تومانی در نسبت با روزهای گذشته امروز ۲۳ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان قیمت خورده است.

به طور کلی اما از ابتدای هفته تاکنون آرامی نسبی در بازار موبایل حاکم است و اکثر تلفن های همراه در این مدت ثبات قیمت داشته‌اند که از جمله آنها می‌توان به سامسونگ گلکسی آ ۷۱ اشاره کرد که بعد از ریزش قیمت چشمگیر خود طی روزهای اخیر بر روی قیمت نه میلیون و ۱۴۵ هزار تومان ثابت مانده است.

سامسونگ زد فولد نیز طی روزهای اخیر بر روی ۴۲ میلیون و ۸۹۹ هزار تومان ثابت مانده است.

سامسونگ گلکسی زد فلیپ نیز در این مدت بر روی ۲۱ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان ثابت مانده است؛ در این بین تلفن همراه سامسونگ گلکسی نوت ۲۰ الترا در محدوده ۲۷ تا ۳۲ میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود و سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ پلاس نیز امروز ۲۰ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان قیمت خورده است.

طبق گفته کارشناسان کاهش انتظارات تورمی منجر به خروج نقدینگی نه تنها از بازار موبایل بلکه از بازارهای موازی طلا، سکه، ارز و خودرو نیز شده است و این اتفاق منجر به ریزش شدید قیمت ها در اوایل هفته و همچنین ثبات آنها در طول هفته شده است.

این کاهش قیمت‌های نسبی اما در برخی از انواع تلفن‌های همراه برند اپل نیز دیده می‌شود به طوری که آیفون ۱۲ پرومکس با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی در نسبت با روزهای ابتدایی هفته جاری امروز به قیمت ۳۹ میلیون تومان رسیده است و گفتنی است که در حال حاضر آیفون ۱۲ نزدیک به ۳۳ میلیون تومان قیمت دارد و آیفون ۱۲ پرو نیز امروز ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورده است.

در بین انواع تلفن های همراه برند شیائومی نیز شیائومی رد می نوت ۹ اس این کمپانی کماکان در مسیر کاهشی قرار دارد و این تلفن همراه از پنج میلیون و ۴۹ هزار تومان امروز به چهار میلیون و ۸۹۹ هزار تومان رسیده است و یا تلفن همراه شیائومی رد می نوت ۸ پرو در حالی امروز شش میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت خورده است که این تلفن همراه در ابتدای هفته جاری هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان قیمت داشته است.

قیمت روز تلفن‌های همراه در جدول زیر آمده است:

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا