آخرین وضعیت پرداخت وام جهش مسکن

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، رستم قاسمی با یادآوری این‌که روز یکشنبه در جلسه با رئیس بانک مرکزی قرار شد۱۰ آبان ۱۴۰۰پرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن به بانک‌ها ابلاغ شود، اظهار کرد: همه بانک‌ها مکلف به تخصیص ۲۰ درصد سهم تسهیلات کشور معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال به بخش مسکن شده‌اند.

وی با بیان این‌که چنانچه بانکی این تکلیف را اجرا نکرد، ۲۰ درصد جریمه مالیاتی می‌شود، افزود: سهم هر استان و همچنین سقف تعداد واحد‌ها در هر شهرستان مشخص شده است؛ این تسهیلات ابلاغ شده و سازندگان می‌توانند از فردا صبح که کار عملیاتی-اجرایی را آغاز می‌کنند، اولین بخش این تسهیلات را درخواست کنند. این تسهیلات در چند مرحله پرداخت می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: این تسهیلات یارانه‌ای بوده و جزو تعهدات ماست؛ زمین‌ها هم به صورت ۹۹ ساله در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که به نوعی رایگان است که از سوی وزارت راه و شهرسازی برای ۹۰۰ شهر شناسایی زمین صورت گرفته است.

قاسمی گفت: همه ابزار قانونی لازم برای اجرای طرح فراهم است و از امروز هر روز و هر هفته میزان پیشرفت کار را پیگیری می‌کنیم و ملاک انتظار ما برای پیشرفت طرح «امکانات موثر مدیران در در استانها» است.

وی خطاب به شهرداران گفت: شب گذشته تفاهمنامه‌ای با وزیر کشور امضا شد که شهردار‌ها بنابر درخواست اداره راه و شهرسازی استان‌ها اقدام به صدور پروانه کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بر این اساس ظرف یک ماه باید پروانه‌های ساختمانی صادر شود و بر اساس قانون هزینه پروانه ساخت را وزارت راه و شهرسازی به جای متقاضی پرداخت می‌کند و هر ۶ ماه یکبار این مبالغ با شهرداری توسط وزارت راه و شهرسازی تسویه می‌شود.

وی ادامه داد: از امروز به کمک استاندار‌ها که رئیس شورای عالی مسکن نیز هستند هر روز در هر استانی شروع عملیات اجرایی را خواهیم داشت.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا