آغاز بازارگردانی دو شرکت بورسی سبحان و البرز از فردا

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، عملیات بازارگردانی شرکت‌های گروه دارویی سبحان و سرمایه‌ گذاری‌ البرز از فردا(دوشنبه) در بورس اوراق بهادار آغاز می‌شود.

شرکت بورس تهران از آغاز عملیات بازارگردانی شرکت ‌گروه دارویی سبحان با نماد معاملاتی “دسبحا” و شرکت سرمایه‌گذاری‌ البرز با نماد معاملاتی “والبر” از فردا(دوشنبه) در این بازار خبر داد.

شایان ذکر است در حالی از ۱۰ مهرماه پارسال تمامی شرکت‌های بورسی و تا ۱۵ مهر شرکت‌های حاضر در فرابورس ملزم به معرفی بازارگردان شدند که به گفته مدیر نظارت بر ناشران بورس، همه ناشران پذیرفته شده در بورس موظفند برای انعقاد قرارداد بازارگردانی و معرفی بازارگردان به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران اقدام کنند.

بر این اساس در صورت اجرا نکردن این ابلاغیه، ناشران متخلف محسوب و جرایم برای آنان در نظر گرفته می‌شود که این جرایم و ضمانت اجرایی شامل تذکر، اخطار، محدودیت موقت یا دائم در دسترسی به سامانه معاملات، تعلیق یا لغو مجوزهای صادره توسط سازمان، محرومیت دریافت خدمات از ارکان بازار سرمایه برای مدت معین، جریمه نقدی، محرومیت از تصدی در هیئت مدیره اشخاص تحت نظارت، سلب صلاحیت و لغو پذیرش می‌شود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا