آغاز به کار نمایشگاه بین المللی کتاب سئول از ۲۵ مهرماه

بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب سئول برای اولین بار به صورت مجازی و در قالب برنامه‌های آنلاین و آفلاین و با حضور خانه کتاب و ادبیات ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش رصد روز ، به نقل از روابط عمومی مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، نمایشگاه بین‌المللی کتاب سئول که هر سال در ماه ژوئن برگزار می‌شد، متأثر از ویروس کرونا به تعویق افتاد و از امروز (جمعه ٢۵ مهرماه ۱۳۹۹) در قالب برنامه‌های آنلاین و آفلاین آغاز به کار کرد.

نمایشگاه کتاب سئول با انتخاب شعار(Entanglement) به معنی «درگیری و گرفتاری» به شیوع ویروس جهانی کرونا نگاه خاص و ویژه‌ای داشته و با استفاده از پلتفرم نمایشگاه به شناخت زیبایی‌های این معضل جهانی و اخلاق همزیستی مسالمت آمیز با آن می‌پردازد.

کشور روسیه به عنوان مهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه به صورت مجازی حضور دارد و مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز به نمایندگی از صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران همچون سال‌های گذشته در این رویداد فرهنگی حضور یافته است. از جمله فعالیت‌های این مؤسسه در اولین نمایشگاه کتاب مجازی سئول می‌توان به معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی سایتBooks from Iran (محتوی ۱۹۰۰ عنوان کتاب به همراه چکیده انگلیسی) اشاره کرد.

همچنین در بخش رویدادهای مجازی نیز این مؤسسه ویدئو کلیپ‌هایی در خصوص معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و طرح حمایتی گرنت بارگذاری کرده است.

نمایشگاه کتاب سئول برای فعالان حرفه‌ای حوزه نشر در سراسر جهان فرصتی را از طریق بورسیه‌های تخصصی فراهم کرده تا بتواند با حضور در این نمایشگاه به تقویت مبادلات بین‌المللی نشر بپردازند.

همچنین نمایشگاه کتاب سئول برنامه‌های ویژه‌ای را به صورت آنلاین برای شرکت کنندگان در خصوص بازاریابی و تبادل کپی رایت از تاریخ ۳۰ مهر ماه تا ۲ آبان برگزار خواهد کرد.

این نمایشگاه توسط وزارت فرهنگ و ورزش و جهانگردی و اتحادیه ناشران برگزار و حمایت می‌شود.

 

 

 

 

 

مهر

مطالب مرتبط