آغاز ساخت بیش‌از ۱۰هزار واحد مسکونی در تهران

سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد: عملیات اجرایی ۱۰۵۶۹ واحد مسکونی فردا سه شنبه ۱۸ بهمن به مناسبت ایام دهه مبارک فجر با حضور شهردار تهران در مناطق مختلف از جمله ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۲ آغاز می‌شود. به گزارش رصد روز،بنا بر اعلام سازمان نوسازی شهر ...

سازمان نوسازی شهر تهران اعلام کرد: عملیات اجرایی ۱۰۵۶۹ واحد مسکونی فردا سه شنبه ۱۸ بهمن به مناسبت ایام دهه مبارک فجر با حضور شهردار تهران در مناطق مختلف از جمله ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۲ آغاز می‌شود.

به گزارش رصد روز،بنا بر اعلام سازمان نوسازی شهر تهران، بر این اساس فردا عملیات اجرایی ۵۴۰ واحد در شمس آباد منطقه ۱۸، ۱۱۴۰ واحد در نعمت آباد منطقه ۱۹، ۴۵۶ واحد در دولت آباد منطقه ۲۰، ۲۴۰ واحد در هوانیروز منطقه ۲۲ و ۸۱۹۳ واحد طرح مردمی هم آغاز می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، پایتخت سالانه به ۱۵۰ هزار واحد مسکونی نیاز دارد در حالی که سالانه ۶۵ هزار واحد در تهران تولید می‌شود که این امر حاکی از شکاف ۱۴۰ درصدی میان عرضه و تقاضای مسکن در پایتخت است.

مهدی هدایت با بیان این که ۶۶ سال زمان انتظار برای خانه دار شدن موجب شده نیمی از خانواده‌های تهرانی اجاره نشین باشند، افزود: احداث مسکن استطاعت‌پذیر از اهداف شهرداری تهران است تا بتواند سهم ۶۵ درصدی مسکن از هزینه خانوار را به حداقل برساند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار