مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالا؛
آغاز فروش برنج در بورس کالا

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالا گفت: همه افراد دارای کد سهامداری می‌توانند اقدام به خرید برنج از بورس کالا کنند.

آقای جواد فلاح گفت: در ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۰ به صورت آزمایشی معاملات برنج آغاز و در آن دوره حدود ۱۳۰ تن برنج، وارد انبار پذیرش شده بورس کالا شد و مورد معامله قرار گرفت که تجربه موفقی بود.

کشف نرخی که در این بازار صورت می‌گیرد با توجه به اینکه بازار دست اول است قاعدتا قیمت آن از بازار خرده فروشان تهران کمتر و مناسب‌تر است، زیرا در این بازار واسطه وجود ندارد بنابراین قیمت‌ها بسیار مناسب است.

او گفت: همه افراد دارای کد سهامداری می‌توانند اقدام به خرید برنج کنند. برنجی که در بورس کالا معامله می‌شود برنج بعد از شالی کوبی، در کیسه‌های ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرمی، با ۱۴ درصد شکستگی و قبل از سورت است. انبار بورس کالا قبول کرده است که اگر مشتری خواست، برنج را مطابق با استاندارد ملی شماره ۱۲۷ سورت و در بسته بندی ۱۰ کیلوگرمی به او تحویل دهد.

از روز یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ نیز معاملات گواهی سپرده کالایی برنج در بورس کالا رسما آغاز به کار کرد. این گواهی‌ها مبتنی بر قبض انبار برنج است. انبار پذیرش شده برای این معاملات در شهرستان آمل قرار دارد و برنجی که در این نماد مورد معامله قرار می‌گیرد، برنج طارم است.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا