آغاز فعالیت سامانه ثبت‌نام خودروهای داخلی برای جاماندگان از دوشنبه

سایت سامانه ثبت‌نام خودروهای داخلی از دوشنبه (هفتم فروردین ماه) به مدت دو روز (تا سه‌شنبه هشتم فروردین) بازگشایی و فعال خواهد شد و جاماندگان می توانند درخواست خود برای خودروی مورد نظر را ثبت کنند.

به گزارش رصد روز،امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت، گفت: متقاضیان خودروی داخلی که در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو در روزهای ۲۰ تا ۲۳ اسفند سال قبل حساب وکالتی ۱۰۰ میلیون تومانی بنام سازمان حمایت افتتاح کرده اند، چنانچه از ۲۶ تا ۲۹ اسفند نتوانسته اند ثبت نام کنند روزهای ۷ و ۸ فروردین نیز مهلت ثبت نام خواهند داشت.

وی ادامه داد: همچنین متقاضیانی که در مهلت یاد شده حساب وکالتی افتتاح کرده اند اما بانکها اسامی انها را به سامانه یکپارچه ارسال نکرده اند نیز می توانند در روزهای ۷ و ۸ فروردین ثبت نام کنند.

قالیباف گفت: ملاک ثبت نام در سامانه esalecar.ir در این مرحله فقط و فقط اعلام اسامی متقاضیانی است که حساب وکالتی ۱۰۰ میلیون تومانی با سازمان حمایت ایجاد کرده اند از سوی بانکهاست و بنابراین اگر فردی در سامانه با اشکال مواجه میشود باید علت را از بانک خود سوال کند که چرا اسمش ارسال نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی امکان ویرایش متقاضی و تغییر خودرو انتخاب شده وجود دارد گفت: پس از ثبت نام تمام متقاضیان که تا ۸ فروردین به پایان میرسد کار بررسی اطلاعات متقاضیان( با توجه به شرایط ذکر شده در طرح) اغاز و فهرست نهایی متقاضیان خودروهای داخلی مشخص خواهد شد و پس از ان امکان ویرایش برای خریداران فعال می شود.

مشاور وزیر صمت گفت:در طرح یکپارچه تخصیص خودرو بیش از ۹۵۰ هزار متقاضی حساب وکالتی با سازمان حمایت افتتاح کرده اند (که ۸۸۰ هزار نفر تا ۲۹ اسفند ثبت نام و خودرو خود را انتخاب کردند) اما عده ای هم بودند که بدلایل مختلف از جمله یکی دانستن طرح فروش ایران خودرو با طرح یکپارچه تخصیص خودرو ،حساب وکالتی بنام ایران خودرو را ایجاد کرده بودند که باید بنام سازمان حمایت تغییر می یافت و به همین دلیل حذف شدند.

قالیباف افزود: با توجه به این مسئله وزارت صمت در اخر بهار مجددا در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو ثبت نام خواهد گذاشت و افراد حذف شده در این نوبت می توانند کمتر از ۳ ماه دیگر جهت خرید خودرو ثبت نام کنند.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا