آمارها هم انحصاری شدند

به گزارش رصد روز، خبر تورم در حالی به نقل از مرکز امار از سوی خبرگزاری تسنیم منتشر شد که مرکز امار در سایت خود چیزی اعلام نکرده بود و به نظر می‌رسد حتی آمارها هم در دولت سیزدهم انحصاری شده‌اند! امار تورم روز گذشته منتشر شد. البته با تفاوت...

به گزارش رصد روز، خبر تورم در حالی به نقل از مرکز امار از سوی خبرگزاری تسنیم منتشر شد که مرکز امار در سایت خود چیزی اعلام نکرده بود و به نظر می‌رسد حتی آمارها هم در دولت سیزدهم انحصاری شده‌اند!

امار تورم روز گذشته منتشر شد. البته با تفاوتی عجیب نسبت به ماه‌های گذشته! امروز مرجع اعلام امار تورم خبرگزاری تسنیم بود نه مرکز امار؛ در واقع منبع امار تسنیم مرکز امار بود، اما خود مرکز امار چیزی در سایتش منتشر نکرده بود. البته داستان بازی با امار تنها مختص این دولت و این ماه نیست؛ سالهاست که دولت‌های مختلف آمارها را مقصر تورم و گرانی میدانند. یک روز امار تورم منتشر نمیشود؛ روز دیگر امار مسکن. یک روز قیمت خودرو را از روی سایت‌ها برمیدارند و روز دیگر قیمت دلار و طلا. حالا این ماه امار برداشته نشد؛ اما در انحصار یک خبرگزاری در امد؛ حالا سوال اینجاست که چرا امار رسمی تورم از طریق یک رسانه منتشر میشود؟ البته این اولین بار نبود که چنین اتفاقی می‌افتاد و ماه‌های گذشته نیز امار توسط یک رسانه قبل از مراجع رسمی اعلام شده بود. مگر مرکز امار تعطیل شده است که یک رسانه باید به عنوان مرجع اعلام امار تورم وارد عمل شود؟

مطالب مرتبط

آخرین اخبار