آمار سجامی‌ها از نیم میلیون سهامدار گذر کرد

image_pdfimage_print

با ثبت نام بیش از ۵۸۵ هزار سهامدار در سامانه سجام توسط سمات در دی ماه، این متغیر با رشد ۱۵۵ درصدی نسبت به آذر ماه مواجه شد.

به گزارش رصد روز،بر اساس اطلاعات گزارش ماهانه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص دی ماه امسال، تعداد ۵۸۵ هزار و ۱۲۹ ثبت نام از سوی سرمایه گذاران حاضر در بازار سرمایه در سامانه «سجام» توسط سمات صورت گرفته که نسبت به ماه قبل (آذر) با رشدی ۱۵۵ درصدی «۳۵۶.۲۵۰ نفر» مواجه شده و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز با عبور از ۴۰۰ هزار سهامدار در این ماه به ۴۲۶ هزار و ۱۴۷ مورد رسیده  است.

بر اساس آمار منتشر شده، در آذر ماه امسال تعداد ثبت نام در سامانه «سجام» ۲۲۸ هزار و ۸۷۹ و تعداد احراز هویت شده‌ها نیز ۱۷۷ هزار و ۶۸ مورد بوده است.

همچنین جزییات این اطلاعات آماری نشان می‌دهد که امسال تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» درفروردین ماه ۱۵۸ هزار و ۲۷۰ نفر، اردیبهشت ماه ۳۵۱ هزار و ۶۱۶ نفر، خرداد ماه ۷۶۰ هزار و ۶۳۲ نفر، تیر ماه ۲۳۰ هزار و ۹۴۰ نفر، مرداد ماه ۱۷۷ هزار و ۴۵۰ نفر، شهریور ماه ۱۳۶ هزار و ۳۴۴ نفر، مهر ماه ۷۰ هزار و ۲۴۷ نفر، آبان ماه ۱۱۶ هزار و ۶۷۹ نفر و آذر ماه ۲۲۸ هزار و ۸۷۹ نفر بوده است.

 گفتنی است اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان نشان می دهد که از ابتدا تا پایان دی ماه سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۲ میلیون و ۶۸۵ هزار و ۷۹۹ ثبت نام در سامانه سجام توسط سمات انجام شده است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا