آمار مهدی طارمی ستاره بی چون و چرای تیم ملی+ جزئیات

به گزارش رصد روز،  مهدی طارمی، ستاره بی‌چون و چرای تیم ملی فوتبال ایران، در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ عملکردی فوق‌العاده از خود به نمایش گذاشته و با آمادگی مثال‌زدنی خود را آماده درخشش در جام جهانی آینده می‌کند.    مهدی طارمی در...

به گزارش رصد روز،  مهدی طارمی، ستاره بی‌چون و چرای تیم ملی فوتبال ایران، در مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ عملکردی فوق‌العاده از خود به نمایش گذاشته و با آمادگی مثال‌زدنی خود را آماده درخشش در جام جهانی آینده می‌کند.

 

 مهدی طارمی در ۴ بازی اخیر تیم ملی، ۳ بار عنوان بهترین بازیکن زمین را کسب کرده است. او در دیدار رفت برابر هنگ کنگ و ترکمنستان به دلیل درخشش سردار آزمون و محمدحسین کنعانی‌زادگان، از رسیدن به این عنوان بازماند، اما در سایر بازی‌ها، مهره کلیدی تیم ملی بوده است.

طارمی در بازی رفت برابر ازبکستان، یک گل به ثمر رساند و با کسب نمره ۷.۵۴، بهترین بازیکن زمین شد. او در بازی برگشت برابر ترکمنستان، با یک پاس گل نقشی کلیدی در پیروزی ایران ایفا کرد و با نمره ۹.۷۱، عنوان بهترین بازیکن زمین را از آن خود کرد.

طارمی در بازی برگشت برابر هنگ کنگ، ۳ گل از ۴ گل ایران را به ثمر رساند و با نمره ۹.۵۱، بار دیگر بهترین بازیکن زمین شد. او در صورت تکرار این عملکرد در بازی امروز برابر ازبکستان، برای چهارمین بار در این مرحله عنوان بهترین بازیکن زمین را کسب خواهد کرد.

طارمی با ۵۰ گل زده در کنار کریم باقری در رده سوم برترین گلزنان تاریخ تیم ملی ایران قرار دارد. او در صورت گلزنی در بازی امشب، به تنهایی در رده سوم این رده بندی قرار خواهد گرفت.

 

مهدی طارمی (زادهٔ ۲۷ تیر ۱۳۷۱) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مهاجم بازی می‌کند.

طارمی در باشگاه پرسپولیس در دو فصل ۹۵–۱۳۹۴ و ۹۶–۱۳۹۵ آقای گل لیگ برتر ایران شد و در فصل ۹۶–۱۳۹۵ بهترین بازیکن لیگ برتر ایران نیز شناخته شد. او در ادامه با انتقال به باشگاه‌های الغرافه قطر و ریو آوه پرتغال، برای هرکدام یک فصل بازی کرد و به ریو آوه در جریان فصل ۲۰–۲۰۱۹ لیگ برتر پرتغال پیوست. طارمی پس از آن به پورتو رفت . طارمی از سال ۱۳۹۴ سابقهٔ بازی در تیم ملی فوتبال ایران را دارد. او در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹، جام جهانی ۲۰۱۸ و جام جهانی ۲۰۲۲ در ترکیب اصلی ایران حضور داشت.

مهدی طارمی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در ۲۷ تیرماه ۱۳۷۱ در محله‌ای به‌ نام شغاب در شهر بوشهر به دنیا آمد. مهدی طارمی کوچک‌ترین فرزند خانواده است او یک خواهر و یک برادر بزرگتر از خودش به نام محمد دارد که بازیکن فوتبال و درحال حاضر عضو تیم ایرانجوان بوشهر است. خواهر و برادر طارمی هر دو طرفدار تیم استقلال هستند.

مهدی طارمی در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ با عقد قرادادی دوساله به باشگاه پرسپولیس پیوست. نخستین درخشش او در تاریخ ۲ آذر ۱۳۹۳ در پیروزی ۲–۱ پرسپولیس مقابل استقلال بود. او در این مسابقه به عنوان یک بازیکن تعویضی نقش مؤثری داشت و با پاس گل او محمّد نوری گل اول پرسپولیس را به ثمر رساند. طارمی در تاریخ ۱۹ فروردین ۱۳۹۴ و در حضور بیش از صد هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران با به ثمر رساندن گل چیپ از روی نقطهٔ پنالتی مقابل النصر عربستان در مرحلهٔ گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ زمینه‌ساز پیروزی ۱–۰ پرسپولیس شد.

مهدی طارمی سابقهٔ گلزنی در شهرآورد تهران را دارد؛او در شهرآورد هشتاد و سوم که با نتیجه ۴–۲ به سود پرسپولیس تمام شد، دو بار دروازه استقلال را باز کرد. طارمی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴ به انتخاب کانون مربیان فوتبال ایران به عنوان پدیده لیگ شناخته شد. مهدی طارمی در لیگ برتر ۹۶–۱۳۹۵ به عنوان بازیکن سال فوتبال ایران انتخاب شد. او جایزه برترین بازیکن فصل ۹۶–۱۳۹۵ خود را به حرم امام رضا تقدیم کرد.طارمی به غیر از این جایزه، به عنوان برترین گلزن لیگ شانزدهم و بهترین مهاجم این رقابت‌ها نیز انتخاب شد.
مهدی طارمی در تاریخ ۱۷ دی ماه ۱۳۹۶ عضو باشگاه الغرافه قطر شد. او در هفته چهاردهم لیگ ستارگان قطر ۲۰۱۸ به عنوان بازیکن هفته انتخاب شد.

مهدی طارمی در سال ۱۳۹۸ به باشگاه فوتبال ریو آوه در لیگ برتر پرتغال پیوست. طارمی توانست در دومین بازی برای این تیم و در اولین حضورش به عنوان بازیکن ثابت، هت‌تریک کند. او در بازی بعدی نیز توانست با درخشش خود سه پنالتی را برای ریو آوه کسب کند. او در این بازی‌ها عنوان بهترین بازیکن زمین را به دست آورد و همچنین نمرات ۱۰ از ۱۰ و ۸٫۱ از ۱۰ را از نگاه هواسکورد گرفت. طارمی بعد از این مسابقه به عنوان بهترین بازیکن هفته سوم لیگ برتر پرتغال ۲۰۱۹نیز شناخته شد. او علاوه بر انعطاف بدنی و سرعت بالا، دارای توانایی در کسب پنالتی‌های متعدد از حریف است. در پرتغال نیز این توانایی او مورد توجه قرار گرفته و به «پنالتی‌گیر» معروف شده‌است.

در انتهای فصل نیز طارمی با به ثمر رساندن ۱۸ گل مشترکاً به همراه کارلوس وینیسیوس و پیزی به آقای گلی لیگ برتر پرتغال رسید.او در پایان فصل به انتخاب سایت گل پوینت به عنوان ارزشمندترین بازیکن لیگ برتر پرتغال شناخته شد.

در شهریور ۱۳۹۹، با قراردادی چهار ساله به باشگاه فوتبال پورتو پیوسته‌است.او اولین گل لیگ خود را برای پورتو در ۱۸ آبان ۱۳۹۹ در برد خانگی ۳–۱ مقابل پورتیموننسه به ثمر رساند. طارمی در اولین فصل حضور خود در پورتو توانست سومین گلزن برتر و بهترین پاسور فصل شود. طارمی با پورتو در لیگ پرتغال به نایب قهرمانی پریمیرا لیگا ۲۱–۲۰۲۰ رسید و با این تیم قهرمان سوپر جام فوتبال پرتغال شد.واز سوی وب سایت گل پوینت در تیم منتخب ۳۳ نفره لیگ برتر پرتغال قرار گرفت.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط