آمار کرونا امروز ۱۱ شهریور ۱۴۰۱

image_pdfimage_print

آمار کرونا امروز ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ، بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تاکنون به ۶۰۸ میلیون و ۸۶۷ هزار و ۳۶۷ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۴۹۸ هزار و ۸۷۷ بیمار کووید۱۹ نیز تأیید شده است.

به گزارش رصد روز ، براساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۶.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۴ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.

آمار کرونا امروز ۱۱ شهریور ۱۴۰۱

 

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه و در عین حال سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۴ هزار جانباخته پس از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

روسیه همچنین با گذشتن از آمار ۳۸۴ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۹۶,۴۶۵,۱۲۶ ۱,۰۷۲,۱۲۵
۲ هند ۴۴,۴۴۲,۵۰۷ ۵۲۷,۹۳۲
۳ فرانسه ۳۴,۵۴۷,۸۴۷ ۱۵۴,۱۳۴
۴ برزیل ۳۴,۴۹۲,۱۷۱ ۶۸۴,۲۰۳
۵ آلمان ۳۲,۲۱۸,۴۸۳ ۱۴۷,۶۴۲
۶ انگلیس ۲۳,۵۲۱,۷۹۲ ۱۸۸,۲۴۲
۷ کره جنوبی ۲۳,۴۱۷,۴۲۵ ۲۶,۹۴۰
۸ ایتالیا ۲۱,۸۸۸,۲۵۵ ۱۷۵,۶۶۳
۹ روسیه ۱۹,۵۷۸,۷۳۰ ۳۸۴,۴۴۱
۱۰ ژاپن ۱۹,۰۹۲,۶۵۷ ۴۰,۱۹۸

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۳۰ هزار و ۳۲۵ مورد ابتلا و ۱۴۳ هزار و ۸۹۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا