آمار کرونا امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ / فوت ۵۳ بیمار در شبانه روز گذشته

آمار کرونا امروز 15 فروردین 1401، مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۹۱ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۲۶۰ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۹۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۲۶ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۳۷۸ نفر از مبتلایان نیز تا...

به گزارش رصد روز، آمار کرونا امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۱، مجموع آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۴۹۱ میلیون و ۸۰۵ هزار و ۲۶۰ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۱۷۶ هزار و ۱۹۵ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۲۶ میلیون و ۷۷۱ هزار و ۳۷۸ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

آمار کرونا امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۱

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۳هزار و ۵۱۹ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه در این بازه زمانی ۵۳ بیمار مبتلا به این بیماری نیز جان خود را از دست دادند.

 از دیروز تا امروز ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۵۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۴۵۰ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۱۶۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۰ هزار و ۳۶۸ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۸۹۰ هزار و ۷۶۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

یک هزار و ۵۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۴۹ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۴۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۵۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۹۵ شهرستان در وضعیت زرد و ۵۸ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس آمار اعلامی وزارت بهداشت، در روز گذشته – ۱۴ فروردین ماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۲۷۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده بودند که ۲۱۵ نفر از آنها نیز بستری شدند.

بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۱.۸ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۹.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۰ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

همچنین در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۶۹ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

فرانسه همچنین با ثبت بیش از ۲۵.۹ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۱,۸۳۲,۶۱۲ ۱,۰۰۸,۱۹۸
۲ هند ۴۳,۰۲۹,۰۴۴ ۵۲۱,۳۸۸
۳ برزیل ۲۹,۹۹۹,۸۱۶ ۶۶۰,۲۶۹
۴ فرانسه ۲۵,۹۹۷,۸۵۲ ۱۴۲,۵۰۶
۵ آلمان ۲۱,۶۴۶,۳۷۵ ۱۳۰,۵۶۳
۶ انگلیس ۲۱,۲۱۶,۸۷۴ ۱۶۵,۵۷۰
۷ روسیه ۱۷,۸۹۶,۸۶۶ ۳۶۹,۷۰۸
۸ ترکیه ۱۴,۸۹۴,۷۳۱ ۹۸,۱۵۷
۹ ایتالیا ۱۴,۸۴۵,۸۱۵ ۱۵۹,۷۸۴
۱۰ کره جنوبی ۱۴,۰۰۱,۴۰۶ ۱۷,۴۵۳

 

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۶۷ هزار و ۶۴۶ مورد ابتلا و ۱۴۰ هزار و ۳۱۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه پانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، استرالیا، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، تایلند، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، پرو، کانادا، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۵ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

مطالب مرتبط