آمریکا خانواده پوتین و لاوروف را تحریم کرد

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، آمریکا ضمن اعلام تحریم بزرگ‌ترین بانک روسیه، از اعمال تحریم علیه اعضای خانواده رئیس‌جمهور و وزیر خارجه این کشور خبر داد.

کاخ سفید با انتشار یک بیانیه خبر داد، که آمریکا در هماهنگی و همکاری با متحدانش در کشورهای گروه ۷ و اتحادیه اروپا، فشارها علیه روسیه را به دلیل بحران اوکراین افزایش داده و تحریم‌های جدیدی علیه مسکو اعمال کرد.

در ابتدای بیانیه کاخ سفید بار دیگر به وقایع شهر «بوچا» در شمال پایتخت اوکراین اشاره شده و روسیه به کشتار غیرنظامیان متهم شده است؛ اتهامی که مقام‌های مختلف مسکو آن را رد کرده و وزیر خارجه روسیه آن را «ساختگی» خوانده است.

در بیانیه آمده است: «امروز ایالات متحده، با گروه ۷ و اتحادیه اروپا به اعمال هزینه‌های سفت و سخت و فوری اقتصادی علیه رژیم پوتین به خاطر جنایاتش در اوکراین شامل بوچا ادامه خواهد داد».

طبق اعلام کاخ سفید، آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه و مقام‌های این کشور اعمال کرد و حتی اعضای خانواده ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور و سرگئی لاوروف وزیر خارجه این کشور هم به فهرست تحریم‌های واشنگتن اضافه شدند.

آمریکا همچنین اعلام کرد، «مسدود کردن کامل تحریم‌ها علیه «اسبربانک» بزرگترین موسسه مالی روسیه و «الفا بانک» بزرگترین بانک خصوصی روسیه از جمله اقدامات جدید واشنگتن علیه مسکو است. آمریکا اعلام کرد که از این به بعد هر یک از دارایی‌های این دو نهاد روس را که به سیستم مالی ایالات متحده مربوط می شود مسدود و افراد آمریکایی را از تجارت با آنها منع می‌کند.

در بیانیه کاخ سفید بر ممنوعیت سرمایه‌گذاری جدید آمریکا در فدراسیون روسیه» اشاره شده و آمده است که بایدن «یک فرمان اجرایی جدید را امضا خواهد کرد که شامل ممنوعیت سرمایه گذاری جدید در روسیه توسط افراد آمریکایی در هر کجا که باشد، می‌شود».

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا