آواز خواندن باران کوثری از یک خواننده لس آنجلسی+ ویدیو

ویدئویی جالب از آواز خواندن باران کوثری در یک فیلم در فضای مجازی منتشر شده است.

به گزارش رصد روز،  ویدئویی جالب از آواز خواندن باران کوثری در یک فیلم در فضای مجازی منتشر شده است. باران کوثری در سکانسی از فیلم کوتاه ابله آهنگی از گوگوش را می‌خواند.

باران کوثری (زادهٔ ۲۵ مهر ۱۳۶۴) بازیگر سینما و تئاتر اهل ایران است.

 

زندگی
باران کوثری در ۲۵ مهر ۱۳۶۴ در تهران زاده شد. وی فرزند رخشان بنی‌اعتماد (کارگردان سینما) و جهانگیر کوثری (تهیه‌کننده سینما و کارشناس فوتبال) است. او دانش‌آموختهٔ رشته نمایش از هنرستان سوره است. بهترین بابای دنیا (۱۳۷۰) ساخته داریوش فرهنگ، نخستین تجربه بازیگری باران کوثری است. نقش‌آفرینی‌های بعدی وی تا سال ۱۳۸۰ محدود به همه در فیلم‌های مادرش است.

کوثری همچنین با بازی در تئاتر آن سوی آینه به کارگردانی آزیتا حاجیان (۱۳۷۶) توانایی خود به عنوان بازیگر تئاتر را به ثبت رساند. باران کوثری در هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان (۱۳۸۱) یکی از اعضای هیئت داوران در بخش مسابقه بود.

باران کوثری در سال ۱۳۸۵ از طرف خوانندگان هفته‌نامه چلچراغ برای دریافت نشان محبوبیت این نشریه انتخاب شد. او در بهمن همان سال سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای دو فیلم خون‌بازی و روز سوم و دیپلم افتخار بخش بین‌الملل برای فیلم خون‌بازی دریافت کرد. باران کوثری در سال ۱۳۸۶ در جایزه تصویر آسیا پاسیفیک برای فیلم خون‌بازی نامزد بهترین بازیگری شد. او در سال ۱۳۸۷ در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم حیران نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

باران کوثری در دوازدهمین جشن خانه سینما در سال ۱۳۸۷ به همراه پدرش جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد را به بابک حمیدیان اهدا کرد. همچنین در سال ۱۳۸۹ و در چهاردهمین جشن خانه سینما، نگار جواهریان تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را از باران و حامد بهداد دریافت کرد.

باران کوثری در سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۰ برای بازی در فیلم بغض در بخش نگاه نو (فیلم‌های اول) نامزد جایزه بهترین بازیگر زن شد. او پس از دو سال ممنوع‌الفعالیت بودن در سال ۱۳۹۲ در دومین فیلم رضا درمیشیان به نام عصبانی نیستم! بازی کرد و برای نمایش فیلم در جشنواره فیلم برلین به آلمان سفر کرد.

باران کوثری در ۱۶ مهر ۱۳۹۴ و هنگام فیلمبرداری فیلم هفت‌ماهگی دچار آسیب شد.

خیریه
کوثری به عنوان سفیر انجمن خیریه یاری سوئد در ایران معرفی شده‌است. این انجمن یک سازمان مستقل غیرانتفاعی مردمی است و شعار «کودک خیابانی کمتر، دانش آموز بیشتر» به همراه دارد. هدف این انجمن پشتیبانی همه‌جانبه از کودکان، فراهم آوری شرایط تحصیل و امکانات آموزش‌وپرورش، ساخت مدارس محروم و کتابخانه با حمایت داوطلبانه حامیان مالی در سوئد است.[۲]

خانواده باران کوثری
باران کوثری فرزند جهانگیر کوثری(تهیه کننده ، فوتبالیست سابق ، گزارشگر فوتبال و روزنامه نگار) و رخشان بنی اعتماد از تهیه کنندگان و کارگردانان مطرح کشورمان می باشد و یک برادر بزرگتر به نام تندیس دارد.

وضعیت ازدواج و همسر باران کوثری
از وضعیت ازدواج و همسر باران کوثری اطلاعات دقیقی در دست نیست.

شروع بازیگری
باران کوثری به واسطه شغل مادرش ، با دنیای هنر و بازیگری آشنا شده و از ۶ سالی وارد این عرصه شد. او با نقش سارا در فیلم سینمایی بهترین بابای دنیا ساخته داریوش فرهنگ در سال ۱۳۷۰، فعالیت خود را آغاز کرد و به عنوان بازیگر کودک و نوجوان در بسیاری از فیلم های مادرش مقابل دوربین رفت.

 

کوثری در یک گفتگو به صراحت از به هم ریختن اوضاع مالی زندگیش بواسطه ممنوع الکاری حرف زده و اینکه در آن دوره مجبور شده از حامد بهداد پول قرض کند.

 

ورود به تئاتر
بعد از انتقادات به اینکه صرفا بخاطر مادرش در عرصه بازیگری حضور دارد با حضور در تئاتر «آنسوی آینه» سال ۷۶ به کارگردانی آزیتا حاجیان توانایی هایش را اثبات کرد.

 

اولین سریال
در سال ۱۳۷۷ با سریال «بگذار آقتاب برآید» وارد تلویزیون شد و سال ۱۳۸۵ با سریال «صاحبدال» در نقش دنیا به کارگردانی محمدحسین لطیفی بسیار دیده شد.

باران ابتدا با بازی چشمگیرش در مجموعه صاحبدلان (محمدحسین لطیفی) همه را به تحسین واداشت ، سپس از جانب خوانندگان هفته نامه چلچراغ برای دریافت نشان محبوبیت این نشریه انتخاب شد و سرانجام در بهمن ماه همین سال با کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای دو فیلم خون بازی و روز سوم و دیپلم افتخار بخش بین الملل برای فیلم خون بازی ، آلبوم افتخارات یک سالش را ورق زد.

 

پوریا پورسرخ و باران کوثری در روز سوم
او در سال ۱۳۸۶ در جایزه تصویر آسیا پاسیفیک توانست برای فیلم خون بازی یکی از کاندیداهای بهترین بازیگری شود و در سال ۱۳۸۷ در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر برای فیلم حیران کاندیدای بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

 

باران کوثری و مرحوم شکیبایی در فیلم حیران
در دوازدهمین جشن خانه سینما در سال ۱۳۸۷ باران به همراه پدرش جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد را به بابک یزدانی اهدا کرد. همچنین در سال ۱۳۸۹ و در چهاردهمین جشن خانه سینما ، نگار جواهریان تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن را از باران و حامد بهداد دریافت کرد. وی در سی امین دوره جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۹۰ برای بازی در فیلم بغض در بخش نگاه نو (فیلم های اول) کاندیدای جایزه بهترین بازیگر زن شده بود.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط