ابلاغ دستورالعمل جدید واحدهای بانک ملی ایران برای مقابله با موج ششم کرونا

کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بانک ملی ایران به دنبال شیوع سریع و گسترده سویه اُمیکرون و همزمان با هشدار وزارت بهداشت، دستورالعمل مقابله با موج ششم شیوع بیماری کرونا را به شعب و واحدهای این بانک ابلاغ کرد.

به گزارش رصد روز، کمیته پدافند غیرعامل و مدیریت بحران بانک ملی ایران به دنبال شیوع سریع و گسترده سویه اُمیکرون و همزمان با هشدار وزارت بهداشت، دستورالعمل مقابله با موج ششم شیوع بیماری کرونا را به شعب و واحدهای این بانک ابلاغ کرد.

این دبیرخانه تاکید کرد با توجه به افزایش آمار بیماران سرپایی و بستری ناشی از سویه جدید اُمیکرون بر اثر عادی انگاری و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید تدابیر لازم برای جلوگیری از همه گیری این سویه جدید که دارای سرعت شیوع بالایی است، در کلیه واحدهای بانک در سراسر کشور اتخاذ شود.
بر این اساس استفاده از ماسک برای همکاران همه واحدهای بانک الزامی است و ضمن رعایت اصل تکریم ارباب رجوع، از ارائه خدمت به مراجعان بدون ماسک اجتناب خواهد شد.
همچنین توجه ویژه به واکسیناسیون همکاران و خانواده ایشان، ممنوعیت حضور کارمندان بدون دریافت حداقل یک دوز واکسن، کمک به گردش هوا در محیط و تهویه مناسب از طریق نصب هواکش های قوی یا باز گذاشتن پنجره ها، به حداقل رساندن جلسات حضوری کاری در واحدها و استفاده حداکثری از امکانات نرم افزاری بانک درخصوص برگزاری غیرحضوری جلسات، عدم تبادل وجه نقد در شعب تا حد امکان و استفاده از اپلیکیشن های بانکداری الکترونیک و خدمات غیرحضوری، جداسازی فضای سالن مشتریان از باجه های بانکی و بهره گیری از شیشه های حائل استاندارد به ارتفاع ۸۰/۱سانتی متر (با احتساب ارتفاع باجه و گیشه) به عنوان جایگزین نایلون نصب شده کنونی در شعب از جمله دیگر الزامات است.
در این ابلاغ همچنین بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی (۲متر)، استفاده مستمر از مواد ضدعفونی کننده، استفاده از سیستم نوبت دهی پدالی برای مشتریان ، استفاده از آبدارخانه به صورت محدود و بدون تجمع با رعایت دستور العمل های بهداشتی ، نظارت کامل مدیران بر رعایت موارد فوق الذکر و توجه دائمی به سلامت کارکنان تاکید شده است.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

روابط عمومی بانک ملی ایران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار