ابهام در واریز سود سهام عدالت تا نیمه دی

درحالی که رئیس سازمان خصوصی سازی وعده داده تا اواسط دی مرحله اول سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شود، از میان ۳۶ شرکت سهام عدالت، تنها سود ۵ شرکت وصول شده است. به گزارش رصد روز،رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد واریز سود سهام عدالت گف...

درحالی که رئیس سازمان خصوصی سازی وعده داده تا اواسط دی مرحله اول سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شود، از میان ۳۶ شرکت سهام عدالت، تنها سود ۵ شرکت وصول شده است.

به گزارش رصد روز،رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد واریز سود سهام عدالت گفت: برآوردها این بود که از ۶۰ هزار میلیارد تومان سودی که باید از سوی شرکت‌ها پرداخت شود، ۳۰ هزار میلیارد تومان تا پایان پاییز وصول شود اما تا کنون بخشی از آن محقق شده است. شرکت سپرده گذاری باید باقی مانده سود را از شرکت‌ها وصول کند.

بررسی‌ها حاکی از آن است که از میان ۳۶ شرکت سهام عدالت، تنها پنج شرکت که عمدتا شرکت‌های کوچکی بوده‌اند سود خود را واریز کرده‌اند. بنابراین فقط چهار درصد سود وصول شده است.

در حالی که پیشتر گفته شده بود نصف سود سهام عدالت تا پایان پاییز به حساب سهامداران واریز می شود قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی اخیرا از موکول شدن این زمان به ۱۵ دی خبر داده است.

قربان زاده ادامه داد: قرار بر این است تا سود سهام عدالت در ۲ نوبت واریز شود که امیدواریم نوبت نخست آن تا اواسط دی ماه و نوبت دیگر تا پایان سال انجام شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه میزان پرداختی سود سهام عدالت به نسبت سهمی که هر فرد دارد متفاوت است، گفت: عملاً مشمولان سهام عدالت با دریافت ۲ برابری سود سهام عدالت نسبت به سال گذشته همراه خواهند بود.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط