احتمال تعطیلی دو روزه تهران در هفته آینده

به گزارش رصد روز، استاندار تهران اعلام کرد:‌ با توجه به پایداری آلودگی هوا، احتمال تعطیلی دو روزه تهران در هفته آینده وجود دارد.

 

انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در حاشیه جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا به خبرنگاران گفت: با توجه به غلظت آلاینده‌ها در صورت تصویب هیات دولت احتمال تعطیلی یک تا دو روز در هفته آینده وجود دارد.

 

وی افزود: در همین رابطه موارد را به معاون اول رئیس جمهور اطلاع رسانی کرده‌ایم و در صورت تایید اجرایی خواهد شد.

 

استاندار تهران تاکید کرد:‌ طبق پیش‌بینی هواشناسی تا هفته آینده پایداری هوا را داریم از این رو دومین جلسه اضطرار آلودگی هوا تشکیل شد.

 

وی با اشاره به میزان بالای مصرف گاز در استان تهران اظهار گفت: امسال میزان مصرف گاز خانگی در استان تهران ۱۲۲ میلیون مترمکعب بود که در ۲۰ سال اخیر رکورد زد.

 

وی به شهروندان توصیه کرد: اگر به میزان یک درجه از مصرف وسایل گرمایشی کم شود صرفه جویی خوبی است و کمک می کند تا نیازمندی‌های صنایع برای گاز که سبب قطع گاز آن‌ها شده، جبران شود.

 

بندپی ادامه داد: صداو سیما در ترویج و تشویق مردم به صرفه‌جویی در مصرف گاز اقدام کند، چراکه همکاری و همراهی مردم در کاهش مصرف سوخت و سایر اقدامات سبب می شود تا آلایندگی هوا به حدی نرسد که سلامت آحاد جامعه را به خطر بیندازد.

 

وی خاطرنشان کرد: طبق مصوبه ۶ دی ماه ستاد ملی کرونا مبنی بر تفویض اختیار به استانداران جهت کنترل آلودگی هوا به ویژه برای استان‌های تهران و البرز، دستگاه‌هایی مسئول در این جلسه طبق تقسیم کار صورت گرفته مکلف شدند تا اقدامات را پیگیری کنند.

 

توقف فعالیت‌های ساختمانی

 

استاندار تهران یادآور شد: در این جلسه مقرر شد کلیه فعالیت‌های ساختمانی که ذرات معلق را در هوا متصاد می کنند متوقف شوند و موارد استثنایی با معاونت عمرانی استانداری هماهنگی شود؛ همچنین در جلسه گذشته تردد کامیون‌ها در شب ممنوع شده بود که اکنون طبق مصوبه ستاد ملی، تردد کامیون‌هایی که عمر بالای ۲۰ سال دارند ممنوع است.

 

وی با اشاره به سهم ۱۰ تا ۱۲ درصدی موتورسیکلت‌ها در آلودگی هوا گفت: ۳ میلیون موتورسیکلت در تهران داریم که زیر ۵۰ مورد معاینه فنی دارند و تکلیف شده تا راهور نسبت به توقف موتورسیکلت‌های فاقد معاینه فنی اقدام کند، ضمن اینکه همه دستگاه‌های دولتی، بنگاه‌های اقتصادی، صنوف و شرکت‌هایی که از موتور و پپک موتوری استفاده می کنند ملزم شدند که از موتورسیکلت‌های فاقد معاینه فنی استفاده نکنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

اعتماد آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا