احیای تولید در قطعه‌ساز ورشکسته با حمایت ایران‌خودرو

به گزارش رصد روز، شرکت تولیدی چسب و ابر تهران که ‌در سال ۹۵ به دلیل بدهی‌‌ به شبکه بانکی بابت ‌خرید ماشین‌آلات و تجهیزات، ورشکست شده و نیروهای آن تعدیل شده بودند، طبق راهبرد ایران‌خودرو در حمایت از تولید داخلی مورد حمایت قرار گرفت و تولید آن از سر گرفته شد.
در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها و اعمال سیاست‌های حمایتی گروه صنعتی ایران خودرو از زنجیره تولید، برنامه‌های مدونی در این زمینه آغاز شده است، شرکت ساپکو به عنوان متولی زنجیره تامین در نهضت خودکفایی و ساخت داخل قطعات و سکاندار حمایت از زنجیره تامین قطعه‌سازی، ۴۲ میلیارد ریال بدهی شرکت تولیدی چسب و ابر تهران را به شبکه بانکی پرداخت کرد و این شرکت توانست علاوه بر افزایش ظرفیت‌های تولید خود، به چرخه تامین گروه صنعتی ایران خودرو بازگردد.
شرکت تولیدی چسب و ابر تهران که تولید کننده قطعات پلیمری محصولات گروه صنعتی ایران خودرو است فعالیت خود را در زمینه تولید قطعات فوم درب خودرو، عایق، صداگیر و چسب از سال ۱۳۷۴ آغاز کرده و این قطعات پلیمری را برای خودروهای خانواده پژو و سمند در گروه صنعتی ایران خودرو تولید کرده است.
لازم به ذکر است پس از حمایت‌های گروه صنعتی ایران خودرو و ضمانت بانکی بدهی این شرکت توسط  شرکت ساپکو، تولید این شرکت حیات دوباره یافته و در حال حاضر ۸۰ نیروی انسانی این شرکت شامل مهندسان و کارگران خط تولید فعالیت مجدد خودر را از سر گرفته‌اند.
این شرکت هم اکنون برنامه‌ریزی‌هایی را در زمینه تولید عایق‌های داخلی درب‌های خودروی تارا نیز در فهرست برنامه‌های تولید خود قرار داده است .

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

 

ایکوپرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا