اختلاف قیمت زیاد میوه های نوبرانه در میدان تره بار و میوه فروشی ها

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، نگاهی به نرخنامه سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نشان می‌دهد بین میوه‌های عرضه شده در این مراکز خرید، ۱۲ قلم را می‌توان با قیمت کمتر از ۱۰ هزار تومان در هر کیلوگرم تهیه کرد. بعضی از این میوه‌ها اتفاقا جزو میوه‌های نوبرانه و مخصوص فصل گرم هستند و در مغازه‌های میوه فروشی سطح شهر قیمتی بسیار بالاتر دارند.

هم‌اکنون هندوانه، ملون و خربزه ارزان‌ترین میوه‌های عرضه شده در میادین میوه و تره بار هستند که در این میان، هندوانه از پرفروش‌ترین محصولات میادین محسوب می‌شود. این میوه در سطح شهر قیمتی بالاتر از ۱۰ هزار تومان در هر کیلوگرم دارد. دیگر میوه‌های تابستانه نیز در میادین با قیمتی که بعضا نصف قیمت مغازه‌هاست عرضه می‌شوند.

اکنون در میادین میوه و تره بار براساس نرخنامه، گیلاس ۳۴ هزار تومان، آلبالو ۲۹ هزار تومان، زردآلو ۴۲ هزار تومان، هلو ۱۸ هزار تومان، توت فرنگی غیرگلخانه‌ای ۲۶ هزار تومان، گوجه سبز ۴۲ هزار تومان و توت سفید یا سیاه ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رسند. این در حالی است که گیلاس در سطح شهر ۱۰۰ هزار تومان، زردآلو ۸۰ هزار تومان و توت فرنگی ۴۰ هزار تومان قیمت دارند.

مشاهده جدول مقایسه قیمت میوه در میادین با میانگین مغازه‌ها به خوبی بیانگر آن است که در برخی محصولات مثل خربزه و ملون و هلو، اختلاف قیمت بیش از ۵۰ درصد است.

نام و قیمت ارزان‌ترین میوه‌های میادین میوه و تره بار تهران به این شرح است:
پرتقال تامسون شمال هر کیلوگرم ۶۸۰۰ تومان
پرتقال رسمی هر کیلوگرم ۹۵۰۰ تومان
پرتقال بیروتی هر کیلوگرم ۹۵۰۰ تومان
خربزه هر کیلوگرم ۶۹۰۰ تومان
خربزه مشهدی هر کیلوگرم ۷۴۰۰ تومان
ملون هر کیلوگرم ۶۹۰۰ تومان
سیب قرمز هر کیلوگرم ۷۴۰۰ تومان
طالبی هر کیلوگرم ۸۲۰۰ تومان
گرمک هر کیلوگرم ۸۲۰۰ تومان
خربزه جانا (طالبی اصفهان) هر کیلوگرم ۶۸۰۰ تومان
گریپ فروت هر کیلوگرم ۹۲۰۰ تومان
هندوانه هر کیلوگرم ۳۹۵۰ تومان

جدول میوه

همشهری آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا