ادعای بایدن: برنامه های هسته ای ایران و کره شمالی تهدیدی جدی علیه امنیت آمریکا است!

به گزارش رصد روز، به نقل از خبرگزاری رویترز، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، در اولین سخنرانی خود در کنگره این کشور که به مناسبت ارائه گزارشی از صد روز نخست دولت خود انجام شد، با تکرار ادعاهای پیشین، تهران و پیونگ یانگ را تهدیدی برای واشنگتن خوانده و از افزایش حضور نظامی در اقیانوس هند-آرام با هدف مقابله با چین سخن گفت.

بایدن در ابتدا برنامه موشکی ایران و کره‌شمالی را تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا و جهان دانست و گفت: «قصد داریم با متحدانمان از راه دیپلماسی و بازدارندگی با تهدید این دو کشور مواجه شویم.»

او سپس اعلام کرد با «شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین، صحبت کرده به او گفته است: «آمریکا همانند آنچه در اروپا برای ناتو انجام داده، حضور نظامی خود در اقیانوس هند-آرام را حفظ خواهد کرد.»

این مقام ارشد آمریکایی در بخشی از سخنان خود گفت: «چین و برخی دیگر کشور‌ها در حال حاضر به سرعت اطراف ما را گرفته و در حال منزوی کردن آمریکا هستند. ما باید تجهیزات خود را برای مقابله با چین تقویت کنیم.»

او مکرر در خلال صحبت‌هایش رقابت با چین را بزرگترین چالش خارجی آمریکا دانست و اعلام کرد او، همراهان دموکرات و همچنین جمهوری‌خواهان آمریکا در تلاشند تا سیاست آمریکا در قبال چین را سخت‌گیرانه‌تر کنند.

بایدن در بخشی دیگری از سخنانش اعلام کرد به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه، اعلام کرده است: «واشنگتن به دنبال تشدید تنش با مسکو نیست، اما اقدامات روسیه بی‌پاسخ نخواهد ماند و عواقبی در پی خواهد داشت.»

  لایحه رتبه‌ بندی معلمان به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع شد

او همچنین در بخشی دیگر بایدن به جنگ افغانستان اشاره کرده و گفت: «این جنگ بنا نبود چند نسل به طول بیانجامد، پس از ۲۰ سال اکنون زمان بازگشت نیرو‌های ما به خانه است. البته تهدید تروریستی از سال ۲۰۰۱ از افغانستان پیشتر رفته است.»

این مقام ارشد آمریکا سپس به اشتغال‌زایی در آمریکا نیز اشاره‌ای داشت و مدعی شد: «در صد روز نخست ریاست جمهوری من ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار شغل جدید ایجاد شد. برنامه اشتغال دولت من بزرگترین طرح پس از جنگ جهانی دوم در این زمینه است. این طرح میلیون‌ها شغل با در آمدی مناسب برای شهروندان آمریکا ایجاد خواهد کرد.»

او در بخشی دیگر با بیان آنکه در ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری او بیش از ۲۲۰ میلیون آمریکایی واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، مدعی شد: «این دستاوردی بزرگ در زمینه تدارکات کشورمان است. من کشور را با بدترین شیوع قرن و بحران اقتصادی از زمان رکود بزرگ تحویل گرفتم، اما امروز می‌توانیم به مردم بگویم آمریکا رو به جلو حرکت می‌کند.»

 

 

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

باشگاه خبرنگاران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا