ادعای جدید بحرین باید قبل از توافق با ایران با ما مشورت کنید

الزیانی این اظهارات را در جریان سفر به قدس اشغالی، در مصاحبه با خبرنگار صهیونیست رسانه آمریکایی «آکسیوس» عنوان کرده است.

به گزارش رصد روز ، «عبداللطیف الزیانی»، وزیر امور خارجه بحرین در مصاحبه‌ای با یک رسانه آمریکایی گفته انتظار دارد «جو بایدن» که طبق پیش‌بینی رسانه‌های آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به پیروزی رسیده باید قبل از توافق با ایران اقدام به مشورت با بحرین و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس کند.

الزیانی این اظهارات را در جریان سفر به قدس اشغالی، در مصاحبه با خبرنگار صهیونیست رسانه آمریکایی «آکسیوس» عنوان کرده است.

وزیر خارجه بحرین در این مصاحبه گفت: «اوضاع خاورمیانه طی چهار سال گذشته تغییر کرده‌ و تحولات آن هم دستخوش تغییر شده‌اند.»

الزیانی تصرحی کرد: «ما اطمینان داریم که منفعت آمریکا در داشتن یک منطقه امن و باثبات برای همه است و امیدواریم که ایران به یک شهروند مسئول در منطقه تبدیل شود.»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ از توافق هسته‌ای برجام خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران را احیا کرد.

رسانه‌های آمریکا پیش‌بینی کرده‌اند «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در این انتخابات پیروز شده است. ترامپ از قبول نتیجه انتخابات امتناع کرده است.

جو بایدن در چند بیانیه، بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفته که قصد دارد آمریکا را به توافق هسته‌ای برجام بازگرداند.

الزیانی گفت که بحرین انتظار دارد چنانچه آمریکا می‌خواهد با ایران به توافق برسد، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را در جریان آن قرار دهد.

وی به آکسیوس گفت: «اگر آمریکا دنبال چنین توافقی با ایران باشد لازم است با ما مشورت شود.»

آکسیوس به نقل از مقام‌های صهیونیستی نوشته آنها امیدوارند عادی‌سازی روابط میان بحرین و امارات با اسرائیل به این سه طرف اجازه خواهد داد جبهه‌ای متحد در برابر قصد احتمالی دولت جو بایدن برای رسیدن به توافق هسته‌ای جدید با ایران تشکیل دهند.

الزیانی گفت: «هر کشوری که از اقدامات ایران نگران است باید نگرانی‌هایش را مطرح کند و این کار را انجام خواهد داد. ما مطمئناً دیدگاه‌هایمان را مطرح خواهیم کرد. ما گفت‌وگوهای نزدیکی با ایالات متحده داریم، بنابراین، اطمینان دارم که سایر کشورهای منطقه هم این نگرانی‌هایشان را به صراحت ابراز خواهند کرد.»

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

فارس

مطالب مرتبط

آخرین اخبار