ارزش طارمی طی هفت سال ۱۲۰۰۰ برابر شده

ارزش مهدی در طول هفت سال ۱۲ هزار برابر شده است؛ یک جهش خیره‌کننده و عجیب‌وغریب که مهاجم بوشهری سزاوار آن به نظر می‌رسد.

به گزارش رصد روز، ارزش مهدی طارمی در طول هفت سال ۱۲ هزار برابر شده است؛ یک جهش خیره‌کننده و عجیب‌وغریب که مهاجم بوشهری سزاوار آن به نظر می‌رسد.

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «می‌گویند باشگاه پورتو برای انتقال مهدی طارمی به تیم‌های دیگر ۶۰ میلیون یورو پول خواسته است. اگر قیمت تقریبی یورو را ۳۰ هزار تومان در نظر بگیریم، پورتو ۱۸۰۰ میلیارد تومان پول می‌خواهد تا رضایتنامه مهاجم ایرانی‌اش را صادر کند. این در حالی است که طارمی ابتدای لیگ چهاردهم با یک قرارداد ۱۵۰ میلیون تومانی به پرسپولیس پیوست. این یعنی ارزش مهدی در طول هفت سال ۱۲ هزار برابر شده است؛ یک جهش خیره‌کننده و عجیب‌وغریب که مهاجم بوشهری سزاوار آن به نظر می‌رسد.

دو دلیل برای یک شایعه

بحث انتقال مهدی طارمی به یک باشگاه بزرگ همیشه مطرح بوده و این روزها به‌ویژه با تکرار اسم آرسنال دوباره اوج گرفته است. حتی برخی رسانه‌های اروپایی مدعی شدند دوشنبه، در آخرین روز پنجره نقل‌وانتقالاتی هم آرسنال تا واپسین ساعات به دنبال کسب اطلاعات در مورد جذب طارمی بوده است. به صحت و سقم حضور مهدی در جمع توپچی‌های لندن کاری نداریم اما این که بحث ترانسفر طارمی دوباره این قدر داغ شده، دو دلیل مهم دارد.

اول این که بالاخره طلسم شکست و سردار آزمون با دل‌کندن از لیگ روسیه راهی لورکوزن در بوندسلیگای آلمان شد. او از همین زمستان در تیمی شناخته‌شده و لیگی معتبر بازی خواهد کرد. بنابراین شاید نگاه‌ها به این سمت باشد که زوج سردار در خط حمله تیم ملی ایران یعنی مهدی طارمی هم به سمت یک انتقال بزرگ حرکت کند. صد البته پورتو تیم کوچکی نیست و سابقه درخشان و موقعیت قابل توجهی در فوتبال اروپا دارد اما استعداد طارمی می‌تواند او را به یکی از باشگاه‌های سرشناس و ممتاز اروپا بکشاند؛ شاید تیمی شبیه همین آرسنال که شایعه‌اش مطرح شده است. دلیل دوم داغ‌شدن این داستان هم انتقال هم‌تیمی طارمی یعنی لوییس دیاز به لیورپول است. این وینگر ۲۵ساله کلمبیایی که عملکرد درخشانی در پورتو داشته، به‌تازگی به لیورپول پیوست. یورگن کلوپ به‌شدت از جذب دیاز خوشحال شده و در مورد این بازیکن گفته: «از مدت‌ها قبل او را زیر نظر گرفته بودم.» البته که دیاز بازیکن بسیار خوبی است اما طارمی هم طی این دو سال در پورتو کمتر از او نبوده. بنابراین وقتی همبازی مهدی تقریبا با همان حجم از اثرگذاری راهی لیورپول می‌شود، مهدی هم می‌تواند رویایی مشابه در سر داشته باشد.

قبل از جام‌جهانی یا بعد از آن؟

عملکرد مهدی طارمی در پورتو جای هیچ حرف و حدیثی باقی نمی‌گذارد. او در ۱۹ بازی لیگی این فصل برای پورتو ۱۱ گل به ثمر رسانده و شش پاس گل داده است. در این میان طارمی یک برهه به دلیل مشکلاتی که با دراگان اسکوچیچ پیدا کرد دچار افت شد اما خوشبختانه آن مقطع را پشت سر گذاشت. خبر بازگشت او به تیم ملی، هم عملکرد این بازیکن در پورتو را بهبود بخشید و هم باعث شد او با روحیه خوب گل صعود تیم ملی به جام‌ جهانی ۲۰۲۲ قطر را به ثمر برساند. طارمی در تمامی مسابقات انتخابی جام‌ جهانی هفت گل برای تیم ملی به ثمر رسانده است. مجموعه این موارد شایستگی مهدی برای انتقال به یک تیم بزرگ‌تر را نشان می‌دهد. با این وجود شاید او از یک جهت بدشانسی آورده باشد؛ این که جام‌ جهانی ۲۰۲۲ استثنائا به جای تابستان در فصل پاییز برگزار می‌شود. اگر بازی‌های قطر در تابستان بود، طارمی می‌توانست پیش از شروع فصل باشگاهی در اروپا خودش را حسابی در جام‌ جهانی نشان بدهد و مشتری پیدا کند اما حالا این مسابقات بین دو نیم‌فصل آینده برگزار خواهد شد. البته شاید هم همین مقدار درخشش ستاره بوشهری باعث شود او حتی پیش از مسابقات جام‌ جهانی مشتری معتبر خودش را پیدا کند.»

مطالب مرتبط

آخرین اخبار