اطلاعیه مهم وزارت صمت درباره قیمت خودروها در مرحله دوم ثبت‌نام خودرو

به گزارش رصد روز، ثبت‌نام خودرو در مرحله دوم سامانه یکپارچه خودرو آغاز شد. جزئیات ثبت‌نام خودروهای ایران خودرو و سایپا و سایر خودروهای داخلی در مرحله دوم ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه فروش آغاز شد. مرحله دوم ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپا...

به گزارش رصد روز، ثبت‌نام خودرو در مرحله دوم سامانه یکپارچه خودرو آغاز شد. جزئیات ثبت‌نام خودروهای ایران خودرو و سایپا و سایر خودروهای داخلی در مرحله دوم ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه فروش آغاز شد. مرحله دوم ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شد. وزارت صمت درباره قیمت خودروها در مرحله دوم ثبت‌نام خودرو یک اطلاعیه صادر کرد.

وزارت صمت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد مصوبه شورای رقابت درباره قیمت گذاری خودروهای مونتاژی، قطعی و لازم‌الاجرا است.

به دنبال برخی برداشت‌های رسانه‌ای نسبت به نامه دفتر صنایع خودروی وزارت صمت به شورای رقابت درباره قیمت خودروهای مونتاژی، وزارت صمت ضمن تاکید مجدد بر ضرورت اجرای مصوبات شورای رقابت در زمینه قیمت‌گذاری خودروهای تولید داخل و خودروهای مونتاژی، اعلام کرد که نامه دفتر صنایع خودرو با هدف حمایت از افزایش تولید، ضمن حمایت از مصرف‌کنندگان و جلوگیری از گران‌فروشی بوده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: وزارت صمت در دولت سیزدهم پیگیر جلوگیری از گران‌فروشی خودروهای مونتاژی بوده است و در همین زمینه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز سال گذشته پرونده گران‌فروشی یکی از خودروسازان مذکور را تکمیل کرد که به جریمه بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومانی شرکت مذکور از سوی سازمان تعزیرات حکومتی منجر شد.

نکته مهم در نامه دفتر صنایع خودرو؛ اجرای دقیق دستورالعمل شورای رقابت به منظور تحقق رشد تولید در سال جاری و زمینه سازی برای نقش آفرینی بیشتر بخش خصوصی در تحقق رقابتی شدن بازار خودروی کشور است به گونه‌ای که تلاطمات محیطی ناشی از متغیرهای کلان اقتصادی کشور نتواند خللی در مسیر رشد تولید که از سال گذشته آغاز شده است؛ ایجاد نماید.

از این رو سازمان حمایت بررسی‌های لازم در خصوص موارد مذکور در نامه را در صورت صلاحدید شورای رقابت در دستور کار قرار خواهد داد تا حقوق تولیدکنندگان خودرو نیز رعایت گردد.

مطالب مرتبط