اظهارات ضد اسلامی مکرون

"امانوئل مکرون" رییس ‌جمهوری فرانسه پنجشنبه شب بار دیگر بدون توجه به اعتراضات اخیر مسلمانان در سراسر جهان نسبت به اظهارات ضد اسلامی‌اش، با استفاده از تعبیر "تروریست اسلام‌گرا" مدعی شد که کشورش هدف تروریست اسلام‌گرا قرار گرفته است.

به گزارش رصد روز ، از المیادین، مکرون ادعا کرد، به خاطر ارزش‌هایی که وی آن را “ارزش‌های آزادی در فرانسه و تن‌ ندادن به تروریسم” خواند، کشورش هدف قرار گرفته است.

رییس جمهوری فرانسه همچنین از افزایش حمایت از عبادتگاه‌ها از جمله کلیساها و افزایش ضریب امنیتی مدارس خبر داد.

مکرون در بیانیه کوتاهی در محل وقوع عملیات تروریستی در فرانسه گفت: شمار نظامیانی که در چارچوب عملیات “نگهبان” مستقر هستند از ۳ هزار نظامی به ۷ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

وی گفت: شورای عالی دفاعی فرانسه نیز روز جمعه تشکیل جلسه خواهد داد.

مکرون با بیان این که کشورش هرگز در برابر تهدیدات تروریستی کوتاه نخواهد آمد، از مردم فرانسه خواست که صرف نظر از اعتقادشان در برابر اقدامات تروریستی متحد باشند و خواستار انسجام و همبستگی در فرانسه شد.

شهر « سارتروویل – Sartrouville»  واقع در ناحیه ایل دو فرانس هم به دنبال حوادث نیس و اوینیون روز پنجشنبه مورد هدف اقدام تروریستی قرار گرفت؛ یک خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک کلیسای کاتولیک در این شهر خنثی شد.

رسانه‌های فرانسوی روز پنجشنبه به دنبال حوادث تروریستی در شهرهای نیس و اوینیون، از خنثی شدن یک خودروی بمب‌گذاری شده در مقابل یک کلیسای کاتولیک در ناحیه ایل دو فرانس خبر داده و نوشت که فرد مهاجم دستگیر شده و عملیات خنثی‌سازی در جریان است.

این نشریه همچنین از دستگیری مردی در شهر لیون که چاقویی ۳۰ سانتی‌متری را بالا گرفته بود بازداشت شد.

در پی اقدام یک فرد مهاجم به وسیله چاقو در نزدیکی کلیسایی در شهر نیس فرانسه در روز پنجشنبه ۳ نفر از جمله ۲ زن کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

یکی از قربانیان حادثه، خادم کلیسا و فرد دیگر زنی سالمند بوده که برای دعا به کلیسا رفته بود که مهاجم او را سر بریده است.

منابع خبری گزارش داده‌اند عامل حمله امروز در شهر «نیس» یک جوان ۲۱ ساله تونسی بوده که به تازگی از جزیره لامبیدوسا وارد فرانسه شده بود.

دو ساعت پس از این دو حادثه، یک حمله تروریستی دیگر در شهر «اوینیون» فرانسه رخ داد که در آن فرد مهاجم با شلیک پلیس کشته شد.

پلیس مکه هم ساعتی پس از حادثه نیس اعلام کرد که یک شهروند سعودی که با یک شیء برنده به نگهبانی در کنسولگری فرانسه در جده حمله کرده بود را دستگیر کرده است.

این اقدام‌های تروریستی از سوی مقام‌های فرانسوی و شخصیت‌های اروپایی محکوم شده است.

 

 

 

 

 

ایرنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار