اعتراض مرتضی پورعلی‌گنجی به رقم سقف قراردادها

مرتضی پورعلی‌گنجی با انتشار یک استوری به قوانین نقل و انتقالاتی و سقف قراردادها اعتراض کرد.

به گزارش رصد روز، مرتضی پورعلی‌گنجی با انتشار یک استوری به قوانین نقل و انتقالاتی و سقف قراردادها اعتراض کرد.

 

پرسپولیس پس از کسب عنوان قهرمانی لیگ بیست و سوم روزهای پر التهابی را سپری می‌کند. این تیم بعد از جدایی اوسمار، سرمربی برزیلی، وضعیت نامشخصی هم در خصوص تعداد زیادی از ستاره‌هایش دارد.

قوانین سقف قرارداد و سقف بودجه همانند فصل گذشته باید اجرایی شود و این موضوع بدون شک برای بازیکنان خوشایند نخواهد بود.

حالا مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع پرسپولیس که قراردادش با این باشگاه به اتمام رسیده، اولین بازیکنی است که به قوانین نقل و انتقالاتی اعتراض کرد.

 

مرتضی پورعلی‌گنجی در استوری خود نوشت: “پاداش ۱۲ میلیونی برای قهرمان لیگ نخبگان یعنی کنفدراسیون فوتبال آسیا اهمیت ویژه‌ای به مسابقات و تیم‌ها داده. در روزهایی که تیم‌های عربستانی و قطری از دندان مسلح شدند، متاسفانه اونطور که باید توجه چندانی به بازیکن‌ها نشده.

ما درخواست عجیب و غریبی نداریم اکثر بازیکنان پرسپولیس پیشنهادهای به مراتب بهتر دارند ولی به خاطر پیراهن پرسپولیس و هواداران نجیبش با رقم کمتر ماندند. فصل جدید اما ظاهراً به بهانه‌های مختلف اونطور که باید توجه به بازیکن‌ها نشده و شرایط رو سخت‌تر کرده.”

 

2 86

مرتضی پورعلی‌گنجی (زادهٔ ۳۰ فروردین ۱۳۷۱؛ بابل) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مدافع میانی برای باشگاه فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس و تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کند.

 

دوران باشگاهی
مرتضی پورعلی‌گنجی پس از بازی‌های جام ملت‌های آسیا در استرالیا از باشگاه‌های مختلف خارجی پیشنهاد بازی دریافت کرد و در نهایت در اسفندماه ۱۳۹۳ درحالی که با تیم نفت تهران در پایان هفته ۲۱ صدرنشین لیگ برتر بود، به پیشنهاد تیان جین چین پاسخ مثبت داد و رسماً با دریافت ۵۰۰ هزار دلار و برای مدت یک فصل به این تیم چینی پیوست.

السد
پورعلی‌گنجی در سال ۲۰۱۶ با امضای قراردادی رسمی به مدت یک سال به تیم السد قطر پیوست.

اوپن بلژیک
پورعلی‌گنجی در تاریخ ۱۶ اوت ۲۰۱۸ با عقد قراردادی دو ساله به تیم اوپن بلژیک پیوست.

العربی
پورعلی‌گنجی در سال ۲۰۱۹ با عقد قراردادی به باشگاه فوتبال العربی پیوست.

شنزن
وی در سال ۲۰۲۰ به تیم شنزن در سوپرلیگ چین پیوست.

پرسپولیس
پورعلی‌گنجی در سال ۱۴۰۱ طی قراردادی ۲ ساله تا سال ۱۴۰۳ رسماً به تیم پرسپولیس پیوست،

دوران ملی
او پس از بازی در رده‌های سنی ایران، پیش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، در اردوهای آمادگی پیش از این جام برای نخستین بار توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد[۸] و در فهرست پایانی تیم ملی برای حضور در این رقابت‌ها هم حضور داشت.و نخستین بازی ملی‌اش را در بازی دوستانه پیش از این رقابت، در برابر عراق انجام داد. درخشش در این بازی موجب شد تا کی‌روش در همه بازی‌های این جام به او بازی دهد. در پایان مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، او در فهرست تیم منتخب مرحله گروهی این مسابقات از سوی کمیته برگزاری مسابقات جا گرفت.

جام جهانی
مرتضی پورعلی‌گنجی گنجی یکی از نفرات اصلی خط دفاعی در راه جام جهانی ۲۰۱۸ بود به گونه ای که در بیشتر مسابقات این دیدارها به میدان رفت و همچنین توانست با تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کند.

وی یکی از نفرات اصلی تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ بود؛ به گونه‌ای که در هر سه مسابقات این دیدار به صورت فیکس به میدان رفت و در این مسابقات بازی‌های بسیار درخشانی از خود ارائه داد و از ستون‌های دفاعی تیم ملی کشورمان ایران در این تورنمنت مهم جهانی بود و پس از انجام بازی‌های درخشان پیشنهادهای زیادی از اروپا به دست وی رسید و بعد از آن به باشگاه اوپن بلژیک رفت.

مرتضی پورعلی‌گنجی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در هر شش مسابقه تیم ملی به صورت فیکس به میدان رفت و توانست با تیم ملی به نیمه نهایی راه یابد به طوری که تا قبل از نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا تیم ملی کشورمان ایران هیچ گلی را دریافت نکرد.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط