افرادی که کارت بانکی ندارند چگونه نان بخرند؟

image_pdfimage_print

روزیر کار و رفاه اجتماعی گفت: عده‌ای هستند که هویت‌هایشان نامعلوم است و سازمان بهزیستی پیگیری می‌کند مشکل آن‌هایی که کارت ملی و شناسنامه ندارند برطرف شود.

به گزارش رصد روز، وزیر کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برخی گزارش‌ها درباره مشکل افراد بی‌سرپناه در خرید نان یارانه‌ای به‌دلیل نداشتن کارت بانکی، به سازمان بهزیستی مأموریت داد افرادی که در معابر عمومی یا گرمخانه‌ها زندگی می‌کنند و فاقد کارت بانکی هستند را شناسایی و در این خصوص تدبیر کند.

«سید صولت مرتضوی» درباره آن‌دسته از افرادی بی‌سرپناه که در معابر عمومی یا گرمخانه‌ها زندگی می‌کنند و با توجه به ضابطه‌مند شدن عرضه نان به‌دلیل نداشتن کارت بانکی امکان خرید نان یارانه‌ای ندارند، گفت: اگر چه این افراد اندک هستند و مردم هم به آن‌ها کمک می‌کنند، اما در عین حال به سازمان بهزیستی اعلام کردیم این افراد را شناسایی کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برخی از این افراد شاید فاقد اسناد هویتی هستند که به‌طور حتم باید اسناد هویتی را پیگیری و اعتبارسنجی کنند و برخی هم ممکن است اسناد هویتی داشته باشند، اما کارت بانکی یا یارانه‌شان دست خانواده‌شان باشد که تعدادشان کم است، ولی با این وجود دستور بررسی و پیگیری داده‌ایم.

مرتضوی با تأکید بر اینکه وزارت کار و رفاه اجتماعی تلاش می‌کند این افراد بتوانند کارت دریافت کنند، تصریح کرد: عده‌ای هستند که هویت‌هایشان نامعلوم است و سازمان بهزیستی پیگیری می‌کند مشکل آن‌هایی که کارت ملی و شناسنامه ندارند برطرف شود.

نخستین مرحله طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان از تیر ماه امسال آغاز شد و همزمان کارتخوان‌های مخصوص در نانوایی‌ها نصب شده است.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا