افزایش دما تا ۱۲ درجه در سواحل خزر و اردبیل/ گرد و خاک در غرب و شرق کشور

به گزارش رصد روز، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز و فردا در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، شمال خراسان رضوی و شمال خراسان شمالی بارش خفیف باران داریم و این شرایط جوی در ارتفاعات استان‌های مذکور نیز حاکم است.

وی ادامه داد: در پنج روز آینده در اغلب مناطق کشور آسمانی صاف و جوی پایدار پیش‌بینی‌ می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار کرد:‌ روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در سواحل خزر و اردبیل دمای هوا به دلیل وزش باد گرم جنوبی ۷ تا ۱۲ درجه افزایش می‌یابد. پس از آن از پنج‌شنبه تا جمعه ۱۴ خرداد با توجه به شمالی شدن جریان‌ها دمای هوا در سواحل خزر و اردبیل ۸ تا ۱۳ درجه کاهش می‌یابد و در سایر نقاط کشور توده هوای نسبتاً گرم تا پنج روز آینده مستقر خواهد بود.

اصغری بیان کرد: امروز و فردا در شرق کشور خصوصاً شرق کرمان و زابل سرعت وزش باد افزایش می‌یابد که با احتمال خیزش گرد و خاک همراه است. این شرایط جوی از دوشنبه تا پنج‌شنبه هفته جاری در خوزستان نیز حاکم است.

وی افزود: روزهای سه‌شنبه وچهارشنبه هفته جاری در بخش‌هایی از غرب و شمال‌غرب کشور افزایش سرعت وزش باد و گرد و خاک خواهیم داشت.

وی ادامه داد: دریای خزر روزهای پنج‌شنبهو جمعه هفته جاری مواج است و از امروز تا جمعه شمال و مرکز خلیج فارس و شرق دریای عمان به تناوب مواج خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده ۱۱ خرداد صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.  بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۸ و ۲۴ درجه خواهد بود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز آینده شهر کرد با کمینه دمای ۷ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۴۸ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا