به گزارش رصد روز،  منطقه ۱۰ به استناد آماری که بانک مرکزی تا به آذرماه سال گذشته از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران منتشر می‌کرد، از آن دسته مناطق پرمعامله پایتخت است.یک کارشناس امور ملکی در این منطقه با اشاره به افزایش دو برابری رهن و اجاره خانه می‌گوید: در حال حاضر متقاضی وجود دارد اما به دلیل افزایش قیمت‌ ملک و پایین بودن بودجه مستاجران متناسب با بودجه مورد نیاز برای رهن و اجاره، دو حالت به وجود می‌آید؛ یا مستاجران باید از خواسته خود چشم‌پوشی ‌کنند و یا باید بودجه خود را افزایش دهند.

وی می‌گوید: در سال گذشته رهن کامل یک واحد ۴۳ متری و هم‌کف به مبلغ ۲۹۰ میلیون تومان بود اما در سال جاری، رهن کامل همان ملک به ۴۲۰ میلیون تومان رسیده است.

بررسی اکوایران از فایل‌های عرضه شده در پلتفرم‌های خرید و فروش مسکن نشان می‌دهد، برای رهن کامل آپارتمانی با متراژ ۷۰ مترمربع در منطقه ۱۰، دست‌کم باید ۴۵۰ میلیون تومان نقدینگی داشت.

برای رهن کامل یک آپارتمان دو خوابه، دارای آسانسور، انباری و پارکینگ با متراژ ۷۰ مترمربع در محله سلسبیل، ۴۵۰ میلیون تومان و واحدی دیگر با این متراژ و بدون پارکینگ در محله دامپزشکی، ۵۵۰ میلیون تومان و برای یک برای یک واحد ۷۰ متری در جیحون و دارای امکانات ذکر شده، ۷۰۰ میلیون در نظر گرفته شده است.

photo_2023-06-03_11-52-40