افزایش عرضه نفت در اوپک پلاس

به گزارش رصد روز، اوپک پلاس که در ماه آوریل عرضه حدود روزانه ۷ میلیون بشکه از نفت خود را همچنان محدود نگه داشته بود، تولید نفت را در ماه مه و با پیش‌بینی بهبود تقاضا در فصل تابستان و بهبود اقتصاد جهانی به‌طور قابل توجه‌ای افزایش داد.

۱۳ عضو اوپک در ماه مه ۲۵ میلیون و ۷۱۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کردند که بالاترین مقدار از آوریل سال ۲۰۲۰ بود.

۹ تولیدکننده غیرعضواوپک هم در این ماه ۱۳ میلیون و ۲۱۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کردند که نسبت به ماه آوریل تغییری نداشت.

بر اساس این بررسی، با وجود این افزایش عرضه، سطح پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه مه ۱۱۱.۴۵ درصد بود، سطح پایبندی این ائتلاف در ماه آوریل ۱۱۱.۱۶ درصد بود.

عربستان بیشترین افزایش ماهانه تولید را در ماه مه داشت و ۳۶۰ هزار بشکه در روز به تولیدش افزود. این رقم در واقع بخشی از تسهیل کاهش تولید داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه‌ای ریاض و افزایش سهمیه تولیدش در توافق کاهش تولید بود.

عربستان در ماه ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کرد که ۷۳۰ هزار بشکه در روز کمتر از سهمیه تولید این کشور در توافق اوپک پلاس (۹ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه در روز) بود.

  ادای احترام رئیسی به مقام شامخ شهدا در نقطه صفر مرزی مهران

بر اساس محاسبات مؤسسه پلتس، بدون در نظر گرفتن کاهش تولید داوطلبانه عربستان، سطح پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه مه ۹۹.۵۱ درصد بود.

 

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

 

 

 

 

ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا