افزایش قیمت جهانی طلا

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز ، افزایش قیمت جهانی طلا دنیا را در معرض تهدیدی تازه قرار داد. امروز قیمت جهانی این فلز گرانبها از مرز ۱۹۰۰ دلار گذشت که این موضوع بار تورمی و روانی ناشی از این افزاش برایس اقتصاد دنیا تبعات جدی خواهد داشت.

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر دلار ضعیف تر و رشد نگرانیهای تورمی به بالای مرز روانی مهم ۱۹۰۰ دلار صعود کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۹۰۶ دلار و ۹۹ سنت رسید که بالاترین قیمت از هشتم ژانویه بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۹۰۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

 

افزایش قیمت جهانی طلا

 

استفن اینس، از شرکای شرکت مدیریت دارایی SPA در این باره گفت: دلار ضعیفتر به صعود طلا کمک کرده و ریسکهای تورم رو به رشد در حال حاضر موارد دیگر را تحت الشعاع خود قرار داده است. حتی اگر تورم بالا بماند بانک مرکزی آمریکا همچنان سیاست انبساطی خود را حفظ می کند. آنچه برای طلا اهمیت دارد نرخهای واقعی هستند. پایین بودن نرخها دلار را ضعیف ممی کند و طلا از این وضعیت بهره می برد.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب نزدیک به پایینترین رکورد خود در چهار ماه و نیم گذشته ایستاد.

بازده اوراق خزانه آمریکا نزدیک به پایینترین رکورد دو هفته اخیر ایستاد و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کاهش داد.

بر اساس گزارش رویترز، ریچارد کلاریدا، نایب رییس بانک مرکزی آمریکا روز سه شنبه اظهار کرد: بانک مرکزی آمریکا می تواند هر گونه جهش احتمالی تورم را بدون منحرف شدن اقتصاد از مسیر احیا کنترل کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با یک درصد افزایش، به ۲۷۹۷ دلار و ۸۹ سنت صعود کرد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۲۸ دلار و ۱۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۳ درصد افزایش، به ۱۲۰۷ دلار و ۷۳ سنت رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا