افزایش ۷۰ درصدی کشت قراردادی برنج

مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای افزایش ۶۰ تا ۷۰ هزار هکتاری کشت قراردادی این محصول در سال آینده خبر داد.

به گزارش رصد روز، مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی از برنامه‌ریزی برای افزایش ۶۰ تا ۷۰ هزار هکتاری کشت قراردادی این محصول در سال آینده خبر داد.

شایگان ادیبی مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: هدف ما در سال آینده در حوزه کشت قراردادی برنج جدی‌تر و با تولید بیشتر و افزایش ذخایر استراتژیک از محل تولید داخل است.

وی برنامه کشت قراردادی برنج در سال جاری را ۴۵ هزار هکتار عنوان کرد و اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ درصد هدف این برنامه محقق شده به طوری که تاکنون ۴۶ هزار هکتار کشت قراردادی برنج داشته‌ایم.

ادیبی افزایش بهره‌وری، تکمیل زنجیره ارزش، افزایش تولید و تامین بخشی از ذخایر استراتژیک از محل تولید داخلی را از اهداف توسعه کشت قراردادی برنج برشمرد.

وی گفت: امسال در قالب کشت قراردادی برنج، بخشی از بذر، کود پایه و سموم مورد نیاز کشاورزان برای مبارزه با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز تامین شده است.

مجری طرح برنج وزارت جهاد کشاورزی در همین حال خبر داد: امسال ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از شالیزارهای برنج در استان‌های شمالی کشوردر قالب کشت قراردادی زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.

وی گفت: کشت قراردادی در استان‌های شمالی کشور با استقبال و همراهی برنجکاران روبرو شده است.

ادیبی با اشاره به افزایش ضریب تبدیل کل و برنج تجاری طی امسال نسبت به سال گذشته اذعان داشت: میانگین ضریب تبدیل کل برنج امسال از حدود ۶۳ درصد به ۶۶ درصد رسیده ضمن آن که میانگین ضریب تبدیل برنج تجاری نیز نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

 

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار