افزایش ۱۲۰ درصدی مالیات در این استان

به گزارش رصد روز، محمدمهدی فداکار امروز ۱۰ آذرماه در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی اظهار کرد: مهم‌ترین مسئله‌ای که لازم است برای آن اقدام شود، اشتغال است زیرا حل بسیاری از مشکلات در گرو اشتغال است و به عنوان ...

به گزارش رصد روز، محمدمهدی فداکار امروز ۱۰ آذرماه در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی اظهار کرد: مهم‌ترین مسئله‌ای که لازم است برای آن اقدام شود، اشتغال است زیرا حل بسیاری از مشکلات در گرو اشتغال است و به عنوان مثال کاهش آسیب‌های اجتماعی، مسائل اقتصادی و فرزندآوری با آن حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد استان کرمان معدن پایه است، افزود: در حوزه مس عقب افتادگی تاریخی داریم و استخراج ما سال‌ها ۲۵۰ هزار تن بوده و هست و اگر تولید سه برابر شود عدد بزرگیست و صنعت مس، آینده‌دار است.

فداکار تصریح کرد: در صنایع پایین دستی در استان کرمان و به ویژه در مس هیچ کاری انجام نشده و جدا از تولید کاتد، فقط مس از استان خارج می‌شود در حالی که ظرفیت‌های خوبی وجود دارد.

استاندار کرمان با بیان اینکه البته کارهای بزرگی در استان انجام شده و انتقال آب از خلیج‌فارس اقدام بزرگی بود، گفت: با این پروژه، بار بزرگ صنایع از دوش استان برداشته شد.

وی افزود: در معادن و فولاد پروژه‌های بزرگی اجرا شده اما ظرفیت‌ها و نیازهای استان کرمان فراتر از این بحث هاست و تنوع ظرفیت‌های اقتصادی وجود دارد و وحدت همه ارکان حاکمیتی در استان را نیاز داریم و لازم است همه نیروهای سیاسی و اقتصادی از هر جناحی برای توسعه استان کمک کنیم.

فداکار در ادامه با بیان اینکه قانون معادن برای استان کرمان حیاتی است زیرا ۶۵ درصد حقوق دولتی معادن را این استان می‌پردازد، افزود: ۲۲ هزار میلیارد تومان مالیات استان کرمان در امسال مصوب شده که ۱۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: ایمیدرو به استان کرمان خیلی ضربه زده و روی پهنه‌های معدنی استان دست گذاشته که باید در این زمینه اقدام جدی صورت بگیرد و در این راستا شرکتی با ۵۰۰ میلیارد تومان برای اکتشاف راه‌اندازی شده و امیدواریم زمینه فعالیت به زودی آغاز شود کارهای اکتشافی را شروع کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه متاسفانه به لحاظ فرهنگی در استان با سرمایه‌گذار همکاری نمی‌کنیم، در ادامه گفت: بحث گردشگری مقاومت در سفر ریاست جمهوری به استان مصوب شده و ایشان پیگیر است ضمن اینکه راه‌اندازی معاونت زیارتی به استان کمک می‌کند و رئیس‌جمهوری موافق است اما به مراتب پایین که میرسد موافقت نمی‌شود که نماینده‌های مجلس باید پیگیری کنند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

مطالب مرتبط

آخرین اخبار