افزایش ۲۴ هزار میلیارد تومانی سپرده های بانک رفاه کارگران طی ۶ ماه

image_pdfimage_print

بررسی ها نشان میدهد که میزان سپرده های مشتریان بانک رفاه کارگران در پایان سال قبل ۲۱۰ هزار و ۳۰۸ میلیارد تومان بود که این مقدار در پایان نیمه نخست سال جاری به ۲۳۴ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان افزایش یافت

به گزارش اختصاصی رصد روز، نقش آفرینی بانک رفاه کارگران در شبکه بانکی کشور با توجه به میزان حساسیت این بانک به جهت تعامل نزدیک با قشر محترم کارگران کشور برکسی پوشیده نیست. این بانک جهت ارائه خدمات بهتر به مشتریان و سپرده گذاران اقدام به ارائه سپرده های قرض الحسنه پس انداز، قرض الحسنه جاری، سرمایه گذاری مدت دار، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی، سپرده رفاه فردا و صندوق اجاره ای می کند. تنوع سپرده گذاری ها در این بانک و نوع ارائه خدمات به مشتریان در قالب هر میزان و نوع سپرده ای نتایجش را بر تراز مالی این بانک نشان داد.

بررسی ها نشان میدهد که میزان سپرده های مشتریان بانک رفاه کارگران در پایان سال قبل ۲۱۰ هزار و ۳۰۸ میلیارد تومان بود که این مقدار در پایان نیمه نخست سال جاری به ۲۳۴ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان افزایش یافت. رشد ۱۱.۵ درصدی سپرده های بانک رفاه کارگران در شرایطی اتفاق می افتد که با وجود برخی چالشها میزان بدهی این بانک طی بازه زمانی مورد اشاره به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده و به ۸۷ هزار و ۲۹۴ میلیارد ریال رسیده است.

از دیگر نکات با اهمیت در افزایش میزان سپرده گذاری مشتریان در بانک رفاه رشد اعتماد مردم است که با ریسکهای موجود در بازار اقتصادی کشور چند فرکانس مهم را مخابره می کند؛

۱.باور پذیری مردم به ایجاد ارزش افزوده در شبکه بانکی

۲.اعتماد مردم به رشد سرمایه

۳.کم ریسک بودن سرمایه گذاری های شبکه بانکی

۴.مقبولیت شبکه بانکی با ریسکهای موجود در سایر بازارها

۵.اطمینان به بازگشت اصل سرمایه با سود منطقی

بانک رفاه کارگران در بازه زمانی فروردین تا شهریور سال جاری بیش از ۱۰۹ هزار میلیارد ریال سود سپرده پرداخت کرد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش نشان میدهد.

آنچه که از رشد سپرده های بانک رفاه قابل استحصال است افزایش کیفیت خدمات به صاحبان سپرده هاست که علاوه بر نمود عینی آن بر وضعیت مالی بانک زمینه ساز همراهی مشتریان شده و انتظار می رود تا پایان سال بانک رفاه به رکورد قابل توجهی در این زمینه دست پیدا کند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا