افزایش ۵۸ درصدی تسهیلات اعطایی بانک تجارت به بخش‌های مختلف اقتصاد

image_pdfimage_print

به گزارش رصد روز، به نقل از روابط عمومی بانک تجارت ، مجموع مانده مصارف اعطایی بانک تجارت به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور تا پایان آذرماه سال جاری با رشد ۵۸ درصدی نسبت به پایان اسفند سال ۱۳۹۹ به بیش از ۲.۴۴۶ هزار میلیارد ریال رسیده است.

 این بانک در راستای ایفای نقش فعال در تامین مالی بخش‌های مختلف و توسعه پایدار اقتصاد کشور روند افزایشی پرداخت تسهیلات به کارآفرینان و تولیدکنندگان را دنبال کرده به صورتی که مانده خالص مصارف بانک تجارت در بخش‌های صنعت و معدن، مسکن، بازرگانی، خدمات، کشاورزی و صادرات تا پایان آذرماه بالغ بر ۲.۴۴۶ هزار میلیارد ریال شده است.

بر اساس آمار عملکرد مالی بانک تجارت، خالص مانده مصارف این بانک در بخش صنعت و معدن در پایان اسفندماه سال ۱۳۹۹ حدود ۴۰۴ هزار میلیارد ریال بوده و این عدد در پایان آذرماه سال جاری با افزایش چشمگیر ۷۵ درصدی به مبلغ ۷۰۶ هزار میلیارد ریالی بالغ شده است.

بانک تجارت همچنین در سال ۱۳۹۹ در مجموع، مانده مصارف پرداخت شده به فعالان مسکن و ساختمان کشور را به بیش از ۱۹۴ هزار میلیارد ریال رسانده بود، در حالیکه پس از گذشت ۹ ماه یعنی در پایان آذرماه ۱۴۰۰ با نگاه ویژه به توسعه صنعت تولید مسکن در راستای اهداف اقتصادی دولت جمهوری اسلامی این عدد به بیش از ۲۳۰هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.

این آمار در بخش بازرگانی و خدمات در بازه‌های زمانی مذکور از حدود ۸۲۹ هزار میلیارد ریال در پایان سال ۱۳۹۹ با رشد قابل توجه ۶۱ درصدی به بیش از ۱.۳۳۲ هزار میلیارد ریال در مقطع ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ بالغ شده است.

بانک تجارت در بازه‌های زمانی فوق همچنین با نگرش حمایت از بخش کشاورزی و آب مانده تسهیلات اعطایی به کشاورزان را به نزدیک ۱۱۰ هزار میلیارد ریال در پایان سال ۱۳۹۹ رسانده بود و مطابق آخرین آمار در پایان آذرماه ۱۴۰۰ این رقم با رشد ۵۴ درصدی به ۱۷۰ هزار میلیارد ریال بالغ شده است.

خالص مانده مصارف بانک تجارت در بخش صادرات در پایان سال ۱۳۹۹ نیز با وجود تحریم‌های سختگیرانه بالغ بر ۸.۳۹۵ میلیارد ریال بوده است، لیکن مانده این بخش به بیش از ۸.۵۴۹ میلیارد ریال رسیده است.

بانک تجارت با نگاهی آینده‌نگر و بر اساس نیازهای آتی شرکت‌های فعال در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور در تلاش است در قالب تامین مالی زنجیره تولید ضمن حمایت از زنجیره ارزش بخش‌های مختلف کشور در کاهش هزینه‌های مالی کارآفرینان و تولیدکنندگان بخش‌های مختلف نقش آفرینی کند.

برای عضویت در کانال رصد روز کلیک کنید 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا