افشای به موقع و کاهش قابل توجه بندهای حسابرسی صورت های مالی میان دوره ای شش ماهه ۱۴۰۱

مدیرعامل بانک دی با اعلام «افشای صورت های مالی شش ماه نخست سال جاری بانک در موعد قانونی»، این اقدام را نشان پایبندی بانک دی به ضوابط نهاد ناظر خواند و گفت: سال ۱۴۰۱ را به درستی می‌توان سال شفافیت بانک دی نامید. به گزارش رصد روز به نقل از ...

مدیرعامل بانک دی با اعلام «افشای صورت های مالی شش ماه نخست سال جاری بانک در موعد قانونی»، این اقدام را نشان پایبندی بانک دی به ضوابط نهاد ناظر خواند و گفت: سال ۱۴۰۱ را به درستی می‌توان سال شفافیت بانک دی نامید.

به گزارش رصد روز به نقل از روابط عمومی بانک دی، علیرضا قیطاسی با بیان این‌که این بانک طی سال جاری، نه تنها برگزاری مجامع خود را به روز کرده، بلکه انتشار به موقع صورت‌های مالی را نیز در اولویت اقدامات قرار داده است، افزود: نکته مهم و قابل توجه در صور‌ت‌های مالی شش ماهه سال جاری بانک، تطابق صد درصدی آن با تغییرات اعمالی از سوی بانک مرکزی است.

وی افزود: صورت‌های مالی شش ماه نخست سال جاری بانک دی، دقیقا مطابق دستورالعمل ابلاغی بانک مرکزی تنظیم شده و می توان آن را یکی از شفاف‌ترین صورت‌های مالی در نظام بانکی دانست.

مدیرعامل بانک دی همچنین با بیان این‌که این بانک بر افشای صورت‌های مالی شرکت های زیرمجموعه نیز تاکید دارد، گفت: صورت‌های مالی همه شرکت سهامی زیرمجموعه در موعد مقرر قانونی به صورت کامل افشا شده و این نشان دهنده شفافیت حاکم بر بانک دی است.

قیطاسی همچنین افشای صورت های مالی تلفیقی را از دیگر موفقیت های این بانک در سال جاری خواند و اظهار کرد: افشای صددرصدی صورت‌های مالی بانک و تلفیقی، از نگاه سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی اهمیتی فوق العاده دارد و می تواند جایگاه بانک را ارتقا دهد.

وی با تاکید بر این که «بانک دی به الزامات نهاد ناظر پایبند است»، ادامه داد: همه درخواست‌های دریافتی از بانک مرکزی، به سرعت پاسخ داده می شود.

مدیرعامل بانک دی گفت: با تلاش های مستمر همکاران و تشکیل کارگروه های مختلف در بخشهای مالی ، سرمایه گذاری و … همچنین ارائه مدارک و مستندات لازم، تعداد بندهای حسابرسی در صورت‌های مالی شش ماهه نخست سال جاری نسبت به صورت های مالی پایان سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

قیطاسی افزود: با ادامه این روند، بدون شک در صورت‌های مالی پایان سال جاری، دسترسی به هدف «دریافت گزارش مقبول» از حسابرس، دور از دسترس نیست.

مطالب مرتبط